A-level чи Foundation? 24394

Батьки і підлітки, які планують вступ до університету Англії в 16-17 років, зіштовхуються з проблемою вибору найбільш підходящої програми підготовки, яка дозволить отримати максимум досвіду і знань і вступити в найбільш рейтинговий вуз.

Нажаль, український атестат про повну загальну середню освіту, не є достатньою підставою для вступу до більшості вузів Великобританії. Тому нашим абітурієнтам необхідно отримати додаткові знання і навички. Британська система освіти пропонує 2 варіанти підготовчих програм:

A-level
або
Foundation

Основна відмінність між цими програмами полягає в тому, що A-level – це традиційна програма британських старших класів (старшої школи), за якою навчаються всі англійські школярі, при цьому вона не має прив’язки до конкретного вузу. Програма Foundation, навпаки, – це курс, розроблений спеціально для іноземних абітурієнтів, який організовується на базі певного університету або коледжу.

Програму A-level називають золотим стандартом британської освіти. Вона триває, як правило, 2 роки і включає 3-4 предмета, які майбутній студент планує вивчати в вузі. Навчання за даною програмою починається з 16 років, а ось вступати потрібно не пізніше, ніж за рік до початку навчання. A-level – програма досить насичена і складна, але при максимальних результатах випускник має реальну можливість вступити до найпрестижніших університетів Великобританії та інших європейських країн. Є ряд вузів (наприклад, Кембриджський та Оксфордський університети, Лондонська Школа Економіки), вступ в які можливий ТІЛЬКИ при наявності атестату A-level з високими балами. У виняткових випадках (при високому знанні англійської мови, тільки відмінних балах атестату і наявності додаткових академічних досягнень дитини) можливо закінчити цю програму за рік-півтора. Однак ми хочемо звернути увагу, що програма дуже складна, вимагає хороших знань і включає багато самостійної підготовки, тому короткий курс краще обирати тільки в самих вийняткових випадках.

Так як дана програма орієнтована на британських школярів, на жаль, вона не включає в себе підготовку до здачі мовного іспиту IELTS і курсу Study skills, який адаптує іноземного абітурієнта до британської моделі вищої освіти. Ці курси необхідно вивчати додатково.

Підготовка до A-level відбувається в британській школі або в спеціальних підготовчих коледжах (sixth form college). При цьому варто звернути увагу, що отримати хороші оцінки за даною програмою досить складно, а вступних іспитів в університет не буває, всіх абітурієнтів розглядають як раз на підставі отриманих оцінок і чіткої мотивації.

Програма Foundation більшою мірою орієнтована на іноземних школярів. Вона була спеціально розроблена для абітурієнтів, у яких англійська мова не є рідною. Тому вивчення академічній англійській присвячується досить велика кількість часу. Навчання за даною програмою починається, як правило, з 17 років, а починати процес вступу, як і в попередній програмі, необхідно не пізніше, ніж за рік до початку навчання. Триває програма, в більшості випадків, близько 1 року.

Більшість студентів обирають програму, яка відразу проходить на базі того вузу, в який він плануєте вступати. Успішне проходження підготовчої програми є гарантією вступу на 1 курс даного університету. При цьому курс Foundation не є частиною британської системи освіти, а розробляється кожним вузом індивідуально, тому є університети, які не визнають його результати.

Програма Foundation ідеально підходить для тих, хто не розглядає першу п’ятірку британських університетів і при цьому хоче отримати гарантоване зарахування до вищого навчального закладу. При успішному закінченні програми абітурієнт може розраховувати на вступ до досить рейтингових вузів Великобританії.