США 22975

Основні факти

 • Повна назва – Сполучені Штати Америки
 • Адміністративний поділ – 50 штатів
 • Столиця – Вашингтон
 • Населення – 319 млн.
 • Офіційна мова – американська англійська
 • Офіційна валюта – американський долар (USD)
 • Час в Києві на 7 годин випереджає Вашингтон і на 10 годин Лос-Анджелес
 • Телефонний зв’язок: для дзвінків з України необхідно набрати наступні цифри: 00-1- код міста – номер телефону
 • Авіапереліт: з Києва до Нью-Йорка можна дістатися прямим авіарейсом. Час польоту близько 11-15 годин

Цікава інформація:

 • Найбільша купюра – 100 доларів.
 • На американському прапорі Ви можете нарахувати цілих 50 зірок. Вони символізують 50 американських штатів.
 • Фактично офіційною мовою є англійська, але насправді в США немає як такої офіційної мови. Найпоширеніші – це англійська, французька, іспанська та гавайська.
 • Кожна восьма сімейна пара в Америці познайомилася в Інтернеті.
 • Щодня американці з’їдають близько 75 км2 піци і 150 млн. хот-догів.
 • Індіанці – єдині корінні жителі США.
 • Машину в США можна водити вже з 16 років, а от купувати алкоголь тільки з 21 року.
 • Найпершою столицею США була Філадельфія.
 • Америка – країна з найбільшим у світі ВВП на душу населення.
 • Національна тварина США – білоголовий орел.

Сполучені Штати Америки – велика і різноманітна в природному відношенні країна. Тут розташовані чи не всі відомі науці кліматичні зони від тропічного на Гаваях до арктичного і субарктичного на Алясці. США – це держава, яка займає практично 30 відсотків площі нашої планети і є четвертою за величиною країною у світі. Економіка США є найбільшою економікою світу, останні 50 років величина ВВП країни становить не менше чверті світового. Так само можна відзначити високий рівень освіти. Саме американські ВНЗ випустили зі своїх стін найбільшу кількість нобелівських лауреатів.

Статті:

Навчайтесь в США разом з Meriten >>

Освітня система Сполучених Штатів вважається однією з найбільш прогресивних і ефективних. І це не дивно: США виховало не один десяток іменитих учених, докторів, письменників, бізнесменів, спортсменів та політичних діячів.

Система освіти

В Америці 12-річна система середньої освіти. Її можна розділити на кілька етапів:

Початкова школа (1 – 4 клас)

Дітей в США в школу відправляють з 6 років і в залежності від правил того чи іншого штату, діти відвідують початкову школу до 5 класу (10-11 років). У початковій школі дітей навчають базовим навичкам, таким як читання і письмо, що спрямоване на збільшення словникового запасу, потім вивчається правопис, діти вирішують найпростіші арифметичні задачі, також приділяється велика увага фізкультурі, образотворчому мистецтву та природничим наукам, часто вони виступають у формі краєзнавства. Середній розмір класів – від 20 до 30 учнів. Майже всі предмети, крім фізкультури, музики і малювання, проводить один учитель.

Середня школа (5 – 8 клас)

У середній школі учні закріплюють отримані знання. З цього моменту в учнів з’являється певна свобода вибору предметів. Крім основних обов’язкових предметів (таких, як математика, англійська, природничі науки, світова історія і фізкультура), додаються на вибір один або два додаткові предмети, зазвичай це може бути іноземна мова, мистецтво, музика або технології. У приватних школах у дітей більше вибір предметів: вони можуть взяти журналістику, риторику, театральне мистецтво.

У старшій школі, на відміну від початкової, у кожного предмета є свій окремий викладач. Діти, як і в наших школах, ходять з однієї аудиторії в іншу. Тому кожному учневі в середній школі виділяється шафка, в якій він може залишити конспекти і книги.

У середній школі учнів також ділять по групах залежно від успішності і здібностей.

Старша школа (9 – 12 клас)

Старша школа – це завершальний етап середньої школи, який триватиме 4 роки.

Діти мають право вибирати предмети для вивчення. Однак, для успішного закінчення школи, студент повинен заробити мінімально необхідну кількість кредитів.

Вимоги варіюються залежно від навчального закладу та штату, проте в середньому мінімально можна виділити:

 • 3 роки природничих наук (наприклад, рік хімії, фізики та біології);
 • 3 роки математики (геометрія, алгебра, тригонометрія, статистика та аналіз);
 • 4 роки літератури та англійської мови;
 • 2-4 роки соціальних наук (історія, державний устрій США);
 • 1-2 роки фізкультури (фізкультура замінюється певним видом спорту – футбол, баскетбол, волейбол, плавання і т. д., який кожен учень вибирає для себе самостійно).

Також можна в якості додаткового предмета взяти одну з іноземних мов (іспанську, французьку, німецьку, латину, деякі школи можуть пропонувати вивчення китайської та японської).

Решта предметів учні вибирають самі на свій розсуд:

 • Образотворчі мистецтва (живопис, фотографія, кінематографія, скульптура)
 • Ігрове мистецтво (акторська майстерність, танці)
 • Музика (навчання грі на одному з музичних інструментів)
 • Видавнича справа (журналістика, редагування)
 • Додаткові науки (статистика, інформатика, комп’ютерні технології, веб-дизайн)
 • Трудова майстерність (автослюсарна справа, обробка дерева, виготовлення виробів з різних матеріалів)

Кожен учень має право відмовитися від вивчення додаткових класів і зосередитися тільки на основних предметах.

В Америці є також таке поняття, як Advanced Placement (AP), це “просунуті” класи, які дають можливість школяріам вивчити предмет на університетському рівні, ще навчаючись у школі. Вперше цю програму випробували ще в 1952 році за сприяння таких університетів, як Гарвард, Прінстон та Єль. В рамках цієї програми, протягом останніх двох років у старшій школі, школярі можуть брати класи, де активно ведеться підготовка до іспитів Міжнародного бакалавріату. На заняттях діти вивчають профільні предмети перших двох семестрів за програмою університету, в який вони хочуть вступити. Оцінки, отримані в результаті програми, можуть бути використані для зарахування кредитів при вступі до університету. Також, склавши іспити за програмою на високому рівні, можна скоротити термін навчання і заощадити час і гроші. Дітям на вибір дають кілька предметів. Серед них можуть бути математика, іноземні мови, громадські та природничі науки, інформатика, соціологія, мистецтво тощо. Іспити з кожного предмета проходять у формі тестування, а також письмової частини. Найвищий бал, який можна отримати за тест – це 5, а найнижчий – 1.

Під час навчання в старшій школі всі учні повинні здати тест SAT для успішного вступу в університет або коледж. Ті, хто планує вступати до коледжу, вибирають SAT I (мовна та математична частина), а ті, хто готуються до вступу в університет, здають більш складний іспит SAT II (1-3 предмета за вибором). До моменту завершення навчання у школі, багато дітей вже не тільки знають, чи поступили вони до обраного ВНЗ, але і чи можуть вони розраховувати на ту чи іншу стипендію.

Оцінка знань

У США буквена система оцінювання:
А – 5 (відмінно)
В – 4 (добре)
С – 3 (задовільно)
D – 3- (нижче середнього)
F – 2 (незадовільно)

Державні школи в США

Більшість шкіл в США – державні (близько 87% всіх шкіл Америки) і навчання в них – безкоштовне. До кожного району міста прикріплюється одна або декілька шкіл. Державні школи фінансуються з місцевого бюджету кожного окремого району, і здійснюється воно за рахунок податків на нерухомість, відповідно, чим краще і багатше район, тим краще школи.

Студенти, які прибули на навчання в США з інших країн, мають можливість навчатися разом з американськими учнями в державних школах тільки з 15 років і тривалістю не більше року. По закінченні одного року навчання, діти отримують тільки виписку отриманих оцінок, навіть якщо закінчують випускний клас.

Програми обміну

Наше агентство пропонує програму обміну організації OCEAN. У цій програмі можуть взяти участь школярі віком від 15 до 18 років. Вона дає можливість дітям з усього світу ближче познайомитися з культурними особливостями Америки і поліпшити свою англійську, живучи у прийомній сім’ї і навчаючись в одній з державних шкіл країни разом з американцями.

Тривалість програми складає 1 семестр або 1 академічний рік, навчання та проживання зазвичай проходить в невеликих провінційних містечках. Хочемо зазначити, що не можна заздалегідь передбачити точне місце розташування школи або сім’ї, так як це визначається приймаючою організацією і залежить від кількості вільних місць. Приймаючі сім’ї – це волонтери.

Умови для участі в програмі:

 • 15 – 18 років
 • Рівень англійської – вище середнього
 • Виписка оцінок за останні 3 роки
 • Характеристики від 2 вчителів

Детальніше про програму культурного обміну OCEAN >>

Приватні школи

Частка приватних шкіл в Америці складає всього 13%. Вони фінансуються за рахунок благодійних внесків і батьків учнів.

Приватні школи США – це більш дорогий варіант отримання середньої освіти, проте якість навчання і результати учнів тут значно вищі, ніж у державних школах. Зазвичай в школі викладають 5 – 6 і більше обов’язкових предметів (англійська мова, іноземна мова, математика, наука, історія, фізична культура, світові релігії і волонтерство). При наявності вільного часу і бажання, учням також рекомендується взяти кілька додаткових предметів для розвитку особистісних навичок. Приватні школи надають досить багато предметів за вибором, тому кожна дитина зможе підібрати щось за своїм смаком: всілякі види спорту, творчість, музика, театральна майстерність, гра на музичному інструменті, танці, драма, кіно, фотографія, ораторське мистецтво, журналістика, а також комп’ютерні науки, економіка, технологія і багато іншого.

Кількість учнів у групі складає всього 10 – 15 осіб. А так само співвідношення викладачів до учнів не перевищує 15: 1. Це дає можливість викладачам приділяти достатню кількість уваги кожній дитині під час і після занять. Викладацький склад в приватних школах складається з висококваліфікованих співробітників, більше 50% мають вчений ступінь.

Типи приватних шкіл

В Америці є два види приватних шкіл: приватна денна школа і школа-пансіон.

Приватна денна школа.

Зазвичай кількість учнів у класі тут вище, ніж у школах-пансіонах, приблизно 15 -20 чоловік. Також денні школи не передбачають вечірні заходи або організоване спільне виконання домашнього завдання. Проживання організовується в приймаючій сім’ї, що дозволяє істотно скоротити витрати. Багато денних шкіл перебувають під патронажем тієї чи іншої церкви і отримують від неї дотації. За рахунок цього вартість навчання в них нижче, а в розкладі дітей додається релігія, як обов’язковий предмет.

Приватна школа-пансіон.

Навчаючись тут, дитина перебуває під опікою школи 24 години на добу. На території знаходяться їдальня, резиденція, навчальні корпуси, ігрові поля. Приватні школи пансіони – це елітні школи, які пропонують найкращі умови для навчання і постійного проживання дітей. Школи характеризуються добре злагодженим і організованим освітнім процесом, високим рівнем дисципліни і позитивним впливом на розвиток особистості дитини. Така школа – ідеальний варіант для підготовки до вступу до престижного університету. У школах-пансіонах діти не лише навчаються, а ще займаються позакласною діяльністю, спортом, музикою, розвивають свої розумові та творчі здібності. У кожній школі є свої спортивні команди, які тренують досвідчені тренера.

В американських школах немає такого свята як «перше вересня» з нагоди початку навчального року, все проходить більш офіційно: за тиждень до занять директор збирає батьків і студентів, зачитує правила поведінки, знайомить з новими викладачами і розкладом занять на тиждень.

Учнів старших класів, як правило, розміщують в одно- або двомісних кімнатах, даючи їм більше особистого простору. Для молодших школярів, зазвичай, виділяються кімнати на кілька людей. Типова шкільна кімната досить простора, що б вмістити для кожного учня односпальне ліжко, стіл, стілець, тумбочку і шафу. Санвузол і ванна в залежності від школи можуть перебувати як у кімнаті, так і на поверсі.

Хлопчики і дівчатка проживають в різних будинках або на різних поверхах і, безумовно, з роздільними спальнями та душовими. Також, залежно від школи, в будинках знаходяться кімнати відпочинку, оснащені відео і аудіоапаратурою, кухня, пральня.

Школи-пансіони пропонують своїм учням повноцінне триразове харчування. Зазвичай це шведський стіл. Кожен день дітям пропонується великий вибір страв. З основних страв це може бути риба, курка, біфштекс, піца, гамбургер, як гарнір йдуть різноманітні каші, пюре, картопля фрі, з напоїв дітям пропонується молоко, какао, вода, чай, газована вода, сік. Також дітям пропонується вибір десертів: фрукти, свіжа випічка, печиво.

Особиста відповідальність і самостійність

У школі більше уваги приділяється вихованню відповідальності, організованості, самостійності та розвитку лідерських якостей дитини. За дитиною закріплюють обов’язки, наприклад староста по дому, поверху, капітан кімнати.

Незважаючи на те, що школи надають щоденне триразове харчування, діти можуть приготувати собі закуски на кухні, які знаходяться в резиденції. У своїх кімнатах можна зберігати тільки сухі продукти і солодощі, а всі інші продукти діти повинні залишати в холодильниках на кухні. Персонал постійно контролює їх вміст і викидає прострочені і зіпсовані продукти харчування. Купувати свіже м’ясо заборонено, адже існує ризик отруєння через неправильне приготування і недотримання умов зберігання.

Школярі також зобов’язані самостійно стежити за чистотою свого одягу, а так само дотримуватися правил особистої гігієни.

У кожному будинку проживає персонал школи, обов’язкова наявність медсестри. Вони доглядають за дітьми і допомагають при виникненні побутових питань.

Приблизний розпорядок дня

7:00 – 7:30 – сніданок, душ
7:45 – 8:10 – особистий час
8:15 – 12:20 – уроки
12:30 – 13:10 – обід
13:10 – 14:40 – уроки
14:40 – 15:05 – зустріч з куратором
15:15 – 17:30 – спортивні та факультативні заняття
17:30 – учнів на денній формі забирають додому
18:00 – вечеря
19:30 – 21:30 – домашня робота
21:45 – 22:00 – підготовка до сну
22:30 – відбій

Дисципліна

Дисципліна в школах-пансіонах досить строга, а очікування, які покладають викладачі на учнів, дуже високі. Правила поведінки повинні дотримуватися беззастережно, однак персонал школи завжди готовий допомогти і обговорити з дитиною проблеми побутового та соціального характеру.

Покарання включають «домашній арешт» з обов’язком регулярно відзначатися у персоналу, додаткові завдання або навіть усунення від занять на час. Можливо також виключення зі школи.

Канікули

Навчання в школах триває 2 семестри з серпня по грудень і з січня по червень. На час тривалих канікул діти їдуть додому, а резиденції – закриваються.

Приклади канікул:

 • День подяки (тиждень наприкінці листопада) – в цей час резиденція і школа зазвичай закриваються.
 • Різдвяні канікули (2 тижні) – в цей час школа і резиденція зазвичай закриваються.
 • Великодні канікули (близько 10 днів) – на цей період заняття в школі припиняються, але резиденції, як правило, відкриті.
 • Літні канікули (тривають близько 9 – 11 тижнів). Резиденції і школа закриваються.

Також протягом навчального року існують додаткові вихідні та канікули у зв’язку з державними або релігійними святами.

Плата за навчання

Оплата, зазвичай, проводиться за повний рік відразу.

Вартість навчання і проживання в приватній школі-пансіоні варіюється від 45 до 55 тис доларів на рік, без урахування перельоту.

Вимоги для вступу до приватної школи

Вступні вимоги зазвичай змінюються і залежать від місця розташування школи та її рейтингу.

Із загальних вимог можна виділити:

 • Оцінки за останні 3 роки + переклад англійською мовою
 • Характеристика від 3 вчителів (вчителів англійської мови, математики та класного керівника) + переклад англійською мовою
 • Дипломи, грамоти + переклад англійською мовою
 • Особисте інтерв’ю з директором школи (при необхідності)
 • Тестування з англійської мови або результати іспиту TOEFL + (деякі школи можуть зажадати SSAT або особисте інтерв’ю з директором).

Вища освіта в США на сьогоднішній день вважається однією з найпрестижніших і якісніших у світі, адже саме американські ВНЗ займають перші місця в рейтингах кращих навчальних закладів світу.

І це не дивно:

 • По-перше, роль відіграє величезний вибір студентських програм від базових і традиційних (філософія, література, медицина) до унікальних і сучасних (афріканістіка, кінознавство або навіть вивчення духовної музики). Університети і коледжі в цілому пропонують більш 1000 всіляких спеціальностей.
 • По-друге, професорсько-викладацький склад. Викладачі в США – кращі фахівці у своїй сфері.
 • По-третє – потужна матеріально-технічна і наукова база. Американські університети – це не просто навчальні заклади, це ще й найбільші наукові і дослідницькі центри.
 • По-четверте, прекрасно розвинена інфраструктура. Технічне оснащення і багатство бібліотек просто вражає – там зберігаються мільйони наукових видань, книг, журналів, а так само перші видання світових творів. В американському ВУЗі є все, що б студент відчував себе комфортно: кафетерії, зони відпочинку для студентів і викладачів, паркові зони, спортзали, пральні та багато іншого. В рік університети витрачають не один мільйон доларів на благоустрій території, поліпшення умов навчання та проживання для студентів. Американці вважають, що якщо студенти відчувають себе комфортно і повністю задоволені місцем, де живуть, вчаться і працюють, то вони можуть повністю сконцентруватися на освітньому процесі.

У стінах американських університетів виховувалися й навчалися відомі політичні діячі та діячі мистецтва, нобелівські лауреати, вчені, лікарі, фінансисти, юристи, актори і режисери:

 1. Гарвардський університет – Барак Обама, Джон Кеннеді, Білл Гейтс, Наталі Портман.
 2. Єльський університет – Джорж Буш, Меріл Стріп, Пол Кругман, Едвард Нортон.
 3. Університет Колумбія – Абрахам Маслоу, Михайло Саакашвілі, Кеті Холмс.

Система освіти США

Освіта в США передбачає 2 рівня:

1. Undergraduate Level. Сюди відносяться програми для отримання Associate Degree і ступеня бакалавра (Bachelor’s Degree)

Associate Degree – це дворічна програма, яка доступна в ком’юніті коледжах, інститутах, чотирирічних коледжах і університетах. По закінченню програми видається диплом нижчого ступеня, що приблизно відповідає нашій професійно-технічній освіті.

Bachelor’s Degree – ступінь бакалавра. Її отримують в чотирирічних коледжах, інститутах, університетах. Курс розрахований на 4 роки. Для отримання диплома необхідно протягом 4 років набрати 120-150 кредитних годин (credit hour). Один кредит зараховується, якщо студент, раз на тиждень протягом семестру, відвідував заняття з певного предмету. Один кредит приблизно відповідає 16 академічним годинам. Середня кількість занять на програмі бакалаврату – 15-17 годин на тиждень. Студент може вибирати предмети вільно, але при цьому необхідно виконувати вимоги вузу за своєю спеціальністю і заробляти більше мінімуму і менше максимуму кредитів.

2. Graduate Level. Сюди відносяться програми магістратури (Master’s Degree) і PhD.

Master’s Degree – нижча наукова ступінь Магістра, одержувана після закінчення одно- або дво- річного курсу.

PhD – дипломи американської докторантури (Doctoral Level). Для отримання такого ступеня кандидати протягом 2-3 років готують дисертацію, при цьому відвідують лекції, практичні заняття та семінари.

3. Postgraduate (Postdoctoral) Level – це докторантура. На такі програми можуть поступати кандидати наук, які мають досвід самостійних досліджень та ведуть роботу над докторською дисертацією.

Типи вищих навчальних закладів в США

Отримати вищу освіту в США можна в коледжі або університеті.

Коледжі

Коледжі бувають двох типів – дворічні (або Community Colleges) і чотирирічні.

Community Colleges.

Це дворічні коледжі, які пропонують програми, по закінченню яких, студенти отримують диплом Associate Degree, який можна порівняти з нашим ступенем Спеціаліста. Після закінчення цієї програми вже можна працювати (наприклад, в якості молодшого спеціаліста) чи продовжити навчання на 3 і 4 курсі університету для отримання ступеня бакалавра. Навчання в Community Colleges коштує набагато дешевше, ніж аналогічне в університеті, тому багато студентів воліють економити і вчаться перші 2 роки в Community College, а останні 2 – в університеті.

Community Colleges пропонують великий вибір професійно-технічних програм навчання (бізнес, комп’ютерне програмування, фотографія, моделювання одягу, програма підготовки медсестер, секретарів). Крім того, тут можна пройти професійні курси (після яких не передбачено отримання академічного ступеня) і почати трудову діяльність. Community Colleges пропонують навчання в маленьких групах до 30 чоловік, що дає можливість викладачам приділити увагу кожному студенту. А поступити в такий коледж простіше, ніж в університет. У більшості випадків, від Вас знадобляться тільки результати іспитів TOEFL або IELTS, а також хороші оцінки з української школи.

Існує думка, що освіта, отримана в дворічних коледжах не зовсім престижне. Проте варто відзначити, що саме з цього навчального закладу починали свою освіту губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер, Джордж Лукас (режисер «Зоряних воїн»), дизайнер Кельвін Кляйн, актор Том Хенкс і багато інших.

Чотирирічні коледжі.

Крім Community Colleges, існують також чотирирічні коледжі. У таких коледжах студенти можуть отримати повноцінну освіту, поступово як на бакалаврські програми, так і магістерські. Коледжі часто мають певну спеціалізацію, свої власні навчальні програми та вступні вимоги. За рівнем освіти вони прирівнюються до університетів, а іноді навіть входять до складу університетів. Варто відзначити, що тільки деякі коледжі пропонують програми Магістра (Masters) і Доктора наук (PhD)

Університети

Університети можуть бути як державні, так і приватні.

Державні університети

Великі державні університети мають багату історію і традиції. Вони тісно співпрацюють з владою штату, на території якого розташовані, а так само фінансуються за їх рахунок. Також державні університети одержують величезні кошти на проведення наукових досліджень і розробок. Такі установи управляються радами піклувальників і знаходяться в деякій залежності від регіональної влади. Завдяки істотній підтримці держави, навчання в таких університетах може бути дешевше, ніж в приватних, але все ж залишається досить дорогим. Державні університети, як правило, значно більші, ніж приватні. Вони можуть мати велику кількість філій по місту або навіть штату. Наприклад, державний університет штату Нью-Йорк налічує 64 кампуси по всьому штату, а кількість учнів перевищує 450 тис.

Приватні університети

В Америці приватних університетів менше, ніж державних, але саме вони займають найвищі сходинки в рейтингу кращих навчальних закладів. Більшість професорів тут не тільки викладають свій предмет, а й займаються науковою і дослідницькою діяльністю.

Великим плюсом є те, що приватні університети значно менші, ніж державні, тому викладачі можуть більше приділяти увагу студентам. Близько половини всіх студентів приватних університетів отримують стипендії, які можуть покривати як частину, так і всю вартість навчання.

Підготовчі програми

У вищі навчальні заклади США студентам з України можна вступати одразу після закінчення середньої школи. Однак, однією з вимог при вступі на бакалавріат, є здача тесту SAT або ACT (рідше одного або двох іспитів SAT Subject Test), а на магістратуру – GMAT. Також необхідно продемонструвати відмінне знання англійської мови та надати сертифікат TOEFL або IELTS, що підтверджує Ваш рівень. Тому для іноземних студентів були розроблені спеціальні програми підготовки, підчас навчання на яких можна підвищити свій рівень англійської мови і здати всі необхідні іспити:

 1. International Year One / Pathway / Transfer Program. Ця програма підготовки іноземних студентів до вступу на другий курс університету. Тривалість програми складає 2 або 3 семестри залежно від початкового рівня англійської мови студента. Всі студенти вивчають 8 або 9 предметів, а також додатково англійську. Для переходу на другий курс університету необхідно заробити хороші оцінки, а також досягти необхідного рівня англійської мови для обраного напрямку.
 2. Pre-Master`s. Ця програма надає можливість іноземним студентам вступити на магістратуру в американський ВНЗ. Програма триває від 1 до 2 семестрів і залежить від початкового рівня англійської студента. Ця програма поєднує в собі мовну і академічну підготовку. Крім активного вивчення англійської мови, студентів навчають мистецтву ведення дискусій, презентацій, проведенню досліджень, роботі з академічним матеріалом, а також практичним навичкам, що належать до їх спеціалізації. Студенти також готуються до здачі іспиту GMAT.

Умови вступу до університетів і коледжів США

Вступні вимоги змінюються в залежності від навчального закладу та спеціальності. Однак, можемо виділити загальні:

 • Заповнена реєстраційна форма
 • 2 рекомендаційних листи + переклад англійською
 • Довідка з банку, що підтверджує платоспроможність + переклад англійською
 • Результати тестів IELTS чи TOEFL
 • Результати тестів SAT або GMAT, залежно від програми
 • Диплом про закінчення середньої (або вищої) освіти + виписка оцінок + переклад англійською мовою
 • Копія паспорта
 • Мотиваційний лист англійською мовою

Відмінною рисою навчання в університетах США є той факт, що Ви вступаєте не на певний факультет, а до ВНЗ взагалі, і тільки після зарахування, Ви можете вибирати, що саме хочете вивчати. У деяких навчальних закладах Ви навіть можете визначитися зі своєю спеціальністю після прослуханого одного або двох курсів.

При зарахуванні в той чи інший університет окрема увага приділяється позакласній діяльності та особистих досягнень студента. Це можуть бути видатні результати в спорті, мистецтві, танцях, активна участь у житті школи або волонтерська діяльність. Ці якості не менш важливі, ніж хороша успішність та рекомендації.

Проживання та харчування підчас навчання

Навчальні заклади можуть надавати своїм студентам допомогу з пошуком житла. Велика кількість університетів мають також власні резиденції.

Cтатті:

Як написати мотиваційний лист >>

Мовні екзамени. Таблиця відповідності >>

Коротко про основні іспити для вступу до університетів Канади>>

Система вищої освіти в Північній Америці і Канаді>>

Можливості: як за мінімальну вартість отримати диплом рейтингового університету США?>>

Туристична віза B1/B2

Ця віза видається заявникам для короткострокових туристичних поїздок, а також для навчання на мовних програмах інтенсивністю менше 18 годин на тиждень. Цей тип візи видається, як правило, строком на 10 років. Однак, іноді, віза може бути видана і на менший термін за рішенням візового офіцера.

Рішення по візі дається підчас співбесіди, у разі позитивного рішення посольство забирає паспорт для вклеювання візи на 5 днів.

Студентська віза F-1

Для навчання на мовних курсах (на програмах інтенсивністю більше 18 годин на тиждень), у школах, коледжах або університетах США необхідно отримати студентську візу F-1.

Особливості:

 1. Форма i-20. Всі заявники повинні отримати форму I-20 в оригіналі від навчального закладу, яка підтверджує зарахування на програму.
 2. Sevis. Перед співбесідою у посольстві необхідно сплатити студентський збір Sevis.
 3. Банківська довідка. Всі студенти повинні надати довідку з банку на своє ім’я або на ім’я батьків, яка підтверджує наявність активних грошових коштів на перший рік навчання (згідно сумі, зазначеній в I-20)

Отримати студентську візу F-1 для навчання в державних початкових школах не можна. Навчання в державних середніх школах можливе тільки з 9 по 12 клас (з 15 років) і тривалістю не більше одного академічного року.

Звертатися за візою необхідно не раніше, ніж за 120 днів до початку програми. Студенти мають право в’їхати в США протягом 30 днів до дати початку навчання, зазначеної у формі I-20.

Студент має право знаходиться в США навіть якщо термін дії візи закінчився, при цьому він повинен мати діючу форму I-20, яка і підтверджує легальний статус студента в США.

Але, якщо студент виїхав з території США, а термін дії візи закінчився, то йому необхідно отримати нову візу для продовження навчання. Студентська віза не оновлюється і не видається повторно в США.

Після закінчення навчання, студенти можуть залишатися в країні 60 днів для того, щоб підготуватися до виїзду або перейти в інший навчальний заклад.

Якщо студент переходить з одного навчального закладу до іншого, міняючи програми, то він втрачає статус студента у випадку, якщо не почне відвідувати заняття протягом п’яти місяців після переходу з попереднього навчального закладу або протягом п’яти місяців після закінчення навчальної програми.

Якщо студент перебував за межами США більше 5 місяців, то його віза підлягає скасуванню.

Рішення по візі дається підчас співбесіди, у разі позитивного рішення посольство забирає паспорт для вклеювання візи на 5 днів.

Працевлаштування

Студент F1 на денній формі навчання може працювати на території навчального закладу до 20-ти годин на тиждень підчас навчального процесу або повний робочий день підчас канікул.

Студент F-1 не має права на працевлаштування за межами навчального закладу протягом першого навчального року. Після першого року навчання, студент повинен отримати від відповідального у справах іноземних Студентів (DSO) дозвіл на працевлаштування за межами навчального закладу за графіком не більше 20-ти годин на тиждень. Такий дозвіл на працевлаштування діє тільки підчас навчання.

Студент F1 має право звернутися за дозволом проходити практику за межами навчального закладу на посаді, пов’язаній з напрямом навчання підчас канікул (на повний робочий день) або не більше 20-ти годин на тиждень протягом навчального року, але тільки після виконання всіх вимог по закінчення курсу (не включаючи дипломну роботу). Така практика повинна бути завершена протягом 14-ти місяців. На додаток до дозволу від Департаменту внутрішньої безпеки, студент повинен отримати документ про право на працевлаштування (EAD).