Charterhouse 6648

www.charterhouse.org.uk

Школа Чартерхаус – це одна з найбільших і найкрасивіших шкіл-пансіонів Англії. За даними журналу Forbes Charterhouse School була визнана найдорожчою школою-пансіоном Європи (11 місце). Школа розташована на мальовничих берегах річки Уей у м. Годалмінг, графство Саррей, на південний захід від Лондона, куди переїхала у 1872 році. Територія школи займає площу в 250 акрів. Ця школа для хлопчиків була заснована у 1611 році державним службовцем, підприємцем Томасом Саттоном і спочатку розташовувалася в Лондоні в будівлі колишнього Картезіанського монастиря. Каплиця в Чартерхаус відома як найбільший військовий меморіал Англії.

Відстань до аеропортів Гатвік і Хітроу – 45 хвилин від м. Годалмінг, близько години на машині до центру Лондона. Відмінно налагоджене залізничне сполучення між Годалмінг, центром Лондона та іншими містами Англії.

До 1970 року Чартерхаус залишалася школою для хлопчиків, пізніше в випускні класи були допущені дівчата. Загальна кількість учнів – близько 800 (10% іноземні студенти). У двох старших класах Sixth Form навчається близько 400 студентів, з яких 110 дівчат. Вік учнів: хлопчики 13-18 років, дівчатка 16-18. Більшість хлопців приходять у Чартерхауз з підготовчих шкіл у віці 13 років у 9-й клас. У Чартерхаус 90 постійно працюючих викладачів і більше двох десятків запрошених вчителів музики (музична освіта в школі Charterhouse визнається професійною). На кожного викладача припадає 8 студентів.

Серед відомих випускників школи: політик і підприємець Гаррі Оппенгеймер, прем’єр-міністр Роберт Дженкінсон, ботанік Олег Володимирович Полунін, астроном Вільям Раттер Доуз, генерал Фредерік Адам, художники Чарльз Істлейк і Джон Самюель Таннард, письменники і поети Вільям Теккерей, Роберт Гравз, Роберт Палток , Сер Джон Банхем, Лорд Дональдсон, Макс Хастінгс, Рейчел Портман і багато інших.

Інфраструктура: старовинні будівлі корпусів школи в стилі вікторіанської готики і сучасні будівлі, такі як: художня студія, центр технологій, королівський спортивний центр, театр і музичний центр; хороша бібліотека з книжковим фондом понад 20 000 томів і комп’ютерним каталогом, чудово обладнана спеціалізована наукова лабораторія, великий спортзал, критий басейн на 6 доріжок, 18 тенісних кортів і 18 футбольних майданчиків, поле для гольфу на 9 лунок, 11 полів для крикету.

Програма, вартість та дати курсу можуть змінюватися на розсуд навчального закладу.
Додаткову інформацію ви можете отримати звернувшись до нашої агенції за адресою:
м. Київ 01135, проспект Перемоги 5а, офіс 605 (6 поверх), Україна
Тел. +38 (044) 384-18-43, +38 (063) 351-76-26, +38 (066) 411-78-66, +38 (096) 001-88-60

Умови вступу

Іноземні школярі приймаються до школи тільки в 9-й клас (Year 9) у 13-14 років і 12-й клас (Year 12) у 16-17 років. Щороку в випускні класи Sixth Form приймаються 15-20 хлопчиків і приблизно 50 дівчаток (з яких половина іноземці). 100% випускників продовжують освіту в університетах, 20% вступають до Оксбріджу.

Year 9
Заявки приймаються від хлопців до кінця грудня для вступу на наступний рік. Всі кандидати пишуть вступні тести з англійської мови, природничих наук та математики і проходять особисте інтерв’ю. Існує попереднє тестування для студентів з Росії і України в кінці серпня або на початку вересня. Тільки після успішного проходження цього попереднього тестування кандидати подають заявку до школи і здають вступні тести.

Year 12
Хлопчики і дівчатка подають заявки в середині жовтня для вступу на наступний рік. Всі кандидати пишуть тести з англійської мови (vocabulary), математики (arithmetic) і загальної логіки/умовиводів (non-verbal reasoning) і 2 тести по 45 хвилин з предметів шкільної програми на вибір школяра. Крім цього всі кандидати проходять співбесіду безпосередньо в Чартерхаус в листопаді в певну дату (9.11.2013 для вступу на 2014/2015 навчальний рік).
Конкурс дуже високий і на одне місце претендує понад 20 осіб. Дитина повинна мати переважно оцінки A* і A за результатами GCSE, тобто тільки відмінні оцінки за підсумками неповної середньої освіти (проте за умови отримання на тестуванні максимальних балів місце в Charterhouse може бути зарезервовано остаточно і без додаткових умов). Також важливо щоб нові учні (New Specialists) Чартерхаус мали яскраво виражену індивідуальність, були непересічними особистостями, впевненими в собі, щоб досягти високих результатів у школі-пансіоні, де переважно навчаються хлопчики. У школі вітаються талановиті діти з здібностями до мистецтва, музики, спорту і т.д.

9-11 клас (Year 9-11)

Підготовка до проходження GCSE (Year 9) і (i)GCSE (Year 10-11)

Предмети: англійська, математика, біологія, хімія, фізика, французька, історія, релігієзнавство, мистецтво, дизайн технології і музика, географія, грецька мова, іспанська, німецька, латинь, класична цивілізація.

12-13 клас (Year 12-13)

Cambridge Pre-U (заснований в 2008 році) – дворічна програма-комбінація з вивченням 4 предметів, доступних на Pre-U і A level

Предмети на Cambridge Pre-U: англійська література, математика, вища математика, французька, німецька, іспанська, латинська, давньогрецька мови, бізнес і менеджмент, економіка, географія, історія, хімія, фізика, музика, мистецтво.

Предмети на А level: стародавня історія та культура, державне управління та політика, теологія, філософія та етика, біологія, дизайн технології, драма.

International Baccalaureate (IB) – дворічна програма з вивченням 6 обов’язкових предметів (3 предмета на стандартному рівні і 3 на підвищеному)

Предмети: англійська, німецька, французька, іспанська, італійська, латинська, економіка, географія, історія, біологія, хімія, навколишнє середовище і суспільство, фізика, математика, музика, драма, образотворчі мистецтва.

Спорт та дозвілля

Популярні види спорту: футбол, крикет і хокей на траві. Школа також пропонує плавання, легку атлетику, гольф, вітрильний спорт, регбі, стрілянину, бадмінтон, настільний і великий теніс, сквош, аеробіку, баскетбол, водне поло, волейбол, дзюдо, каное, карате, крос, лакрос, нетбол, спортивне орієнтування, підводне плавання, скелелазіння, фітнес та ін.
У вільний від навчання час діти мають можливість займатися в наступних гуртках за інтересами: стрільба з лука, астрономія, танці, шахи, хор, комп’ютер, ораторське мистецтво (дебати та публічні виступи), театр, оркестр, філателія, малюнок, верхова їзда, кадетський корпус, малюнок, кераміка, технічний дизайн, основи промисловості та основи підприємництва та ін.

Проживання та харчування

Хлопчики проживають в одній з 11 шкільних резиденцій (4 старовинних пансіони і 7 нових будинків). Хлопчики з 14-15 років проживають в одномісних кімнатах. Дівчатка живуть в окремій резиденції. Учні носять краватки за кольором будинку проживання. Разом з хлопцями в будинку проживає housemaster зі своєю сім’єю, а також знаходиться tutor. Прання та прасування білизни щотижнево.
Харчування – трьохразове в шкільній їдальні. Доступні дієти: вегетаріанська, суворо вегетаріанська, мусульманська і іудейська. У кожному будиночку є невелика кухня, де можна приготувати собі що-небудь перекусити (н-р, бутерброд).


Відгуки (0)

Залишити відгук

Фотогалерея