Англія 22869

Основні факти

 • Повна назва – Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії
 • Адміністративний поділ – Англія, Шотландія, Уельс і Північна Ірландія
 • Столиця – Лондон
 • Населення – 63 млн.
 • Офіційна мова – англійська
 • Офіційна валюта – англійський фунт стерлінгів (GBP)
 • Час в Києві на 2 години випереджає Лондон
 • Телефонний зв'язок: Для дзвінків з України необхідно набрати наступні цифри: 00 – 44 – код міста – номер телефону
 • Авіапереліт: з Києва до Лондона можна добратися прямими авіарейсами. МАУ літає в Гатвік, а British Аirlines – в Хітроу. Час польоту близько – 3 годин 25 хвилин.

Великобританія – це неповторна країна, де поруч уживаються багатовікові традиції і сучасна культура. Це країна дощів і туману, батьківщина Робіна Гуда, Шерлока Холмса і Гаррі Поттера.

Великобританія – це острівна держава, яка розташовується на Британських островах на північний захід від Франції.

Погода у Великобританії – це головна тема для розмови, адже вона змінюється тут практично кожні 10 хвилин.

І нехай сюди не так легко потрапити, але це не зупиняє безперервний потік туристів, які мріють сфотографуватися з гвардійцем біля воріт Букінгемського палацу, вникнути в основи пабного етикету, або продекламувати «To be or not to be?» на батьківщині Шекспіра.

Цікава інформація:

 • У старих англійських будинках поширені окремі крани для гарячої та холодної води.
 • У Великобританії лівосторонній дорожній рух. Так що перед тим, як перейти вулицю потрібно подивитися спочатку направо, а потім – наліво.
 • Для того, що б користуватися розетками в Англії потрібно врахувати, що напруга в національній електромережі становить 240V, а не звичні нам 220V. Також, для використання вітчизняної техніки, потрібно обзавестися перехідником з триштирьовою виделкою.
 • Система мір і ваг теж відрізняться від нашої. 1 дюйм = 2,5 см, 1 фут = 30 см, 1 миля = 1,6 км, 1 унція = 28 г, 1 фунт = 454 г, 1 пінта = 0,6 л, 1 галон = 4,6 л
 • Всупереч загальній думці, Біг Бен – це назва не всієї будівлі, а тільки найбільшого з шести дзвонів Вестмінстерського палацу.
 • Англійці дуже стійкі до холоду, можете бути впевнені, що в самий розпал зими, Ви зустрінете людину в майці і шортах.
 • Чай і пиво – два найголовніші напої англійців.
 • Великобританія має другу за величиною економіку в Європі.
 • Якщо англієць вирішить завести кошеня, то спочатку до нього повинен прийти представник товариства захисту тварин і подивитися житлові умови.
 • У Великобританії є професія стояльника в черзі.

Статті:

Золотий стандарт освіти — Великобританія >>

Британська система освіти вважається однією з найкращих у світі. Що ж робить шкільну освіту Англії такою привабливою? Традиції освітньої системи тут формувалися століттями. І особливістю цієї системи є те, що поряд з державними школами, де громадяни Великобританії і ті, хто має дозвіл на проживання, навчаються безкоштовно, існує так само величезна кількість приватних шкіл, які фінансуються виключно за рахунок батьків і благодійних внесків колишніх учнів.

Державні школи (безкоштовні школи)

Навчання в державних школах в Англії – безкоштовне, проте претендувати на місце в них можуть тільки громадяни Великобританії та Європейського союзу, а так само ті, хто має дозвіл на проживання.

Англійські школи діляться на типи в залежності від віку учнів. В одних частинах країни існують так звані «перші школи» («first school»), які призначені для першого і другого року навчання, слідом іде «початкова школа» («primary school»), тут діти вчаться з 3 по 6 клас. Далі вони переходять до середньої і старшої школи на класи 7-11 і 12-13 відповідно. У деяких районах існують так звані «проміжні школи» (middle school) для 5 – 8 року навчання.

Однак, як би не були організовані школи, держава об'єднала вікові групи в «ступені»:

 • 1 – 2 рік – основна ступінь 1
 • 3 – 6 рік – основна ступінь 2
 • 7 – 9 рік – основна ступінь 3
 • 10 – 11 рік – основна ступінь 4
 • 12 – 13 рік (6th form) – не обов'язкова ступінь на сьогоднішній день, але найважливіша для тих, хто планує продовжувати освіту в університеті.

В основному державні школи – денні, але також існує близько 35 шкіл, які пропонують проживання на кампусі. Навчання в таких школах все ще залишається безкоштовним, але батьки повинні платити за харчування, проживання та належний догляд за дітьми.

Приватні школи (платні школи)

Для іноземців єдиною можливістю отримати середню освіту в Англії – є зарахування до приватної школи. Хочемо зазначити, що саме такі школи надають найякіснішу середню освіту в країні. Близько 90% випускників приватних шкіл вступають до університетів і коледжів. При цьому, кількість іноземних студентів в класичних приватних школах зазвичай становить близько 10-20%. Такі школи постійно проходять інспекцію з боку Незалежного Підрозділу Інспекторів Шкіл (Independent Schools Inspectorate) або урядової служби контролю освіти (OFSTED). Він акредитований урядом і зобов'язаний подавати звіти про відповідність шкіл державним стандартам.

Приватні школи діляться на денні (тут зазвичай навчаються англійці й ті іноземні студенти, чиї батьки також проживають в Англії і можуть забирати дітей додому після занять) та школи-пансіони (де дитина може вчитися і проживати 7 днів на тиждень). Є також таке поняття, як 5-денний пансіон – це коли діти вчаться і проживають в школі з понеділка по п'ятницю, а на вихідні їдуть додому. Але цей варіант також підходить тільки для англійців і тих дітей, у кого батьки чи родичі проживають в Англії.

У приватних школах кількість учнів у класі набагато менше і варіюється від 10 до 15 осіб. Цей факт, у поєднанні з правом виключати учнів за неналежну поведінку і низькі результати, забезпечує менше проблем з дисципліною і дає повністю зосередитися на освітньому процесі. Не дивно, що за таких умов, приватні школи демонструють значно вищі результати порівняно з державними.

Крім цього, в Англії існують змішані приватні школи (де дівчатка і хлопчики навчаються разом), а також гендерні або одностатеві школи (окремо для дівчаток і окремо для хлопчиків). За статистикою, рівень освіти та середні результати учнів в гендерних школах – набагато вище, ніж у змішаних. При цьому викладання ведеться з урахуванням особливостей розвитку конкретної статі. Наприклад, у дівчаток – більше розвинені мовні здібності, у хлопчиків – просторове орієнтування, дівчата більше керуються емоціями, хлопчики – логікою. Крім стандартних загальноосвітніх дисциплін, дівчаток і хлопчиків навчають специфічних предметів, наприклад, дівчаток – рукоділля, кулінарії, хорошим манерам і танцям, а хлопчиків – сучасним технологіям, основам бізнесу та управління, а також спорту. Згідно з результатами досліджень, у своєму середовищі дівчатка і хлопчики не бояться і не соромляться бути смішними, плакати, їм не потрібно здаватися краще, щоб завоювати симпатію протилежної статі або справити враження. Вони не бояться складних завдань, не намагаються стати помітніше, привабливіше і популярніше, вони не відволікаються на сердечні справи і менше комплексують з приводу фігури і зовнішності. При цьому гендерні школи не скасовують спілкування з протилежною статтю. Традиційно хлопчики і дівчатка з сусідніх навчальних закладів проводять спільні спортивні турніри, музичні конкурси, екскурсії тощо.

Хотілося б відзначити, що зараз все більшої популярності набирають спеціальні міжнародні школи та підготовчі центри. Вони створені виключно для міжнародних студентів і пропонують більше підтримки під час навчання, додаткову англійську та академічну англійську, іще меншу кількість учнів у класах. Відбувається це у зв'язку з тим, що кількість іноземних студентів в Англії з кожним роком зростає, при цьому, їдуть вчитися до Англії діти з різних країн, з різним рівнем англійської мови, різного віку і, відповідно, звиклі до абсолютно різних освітніх систем. Тому, щоб дати можливість дитині адаптуватися, підтягнути мову, звикнути жити в іншій країні і почати вчитися жити більш самостійно, батьки все частіше вибирають саме міжнародні школи для своєї дитини. При цьому, пройшовши адаптаційний період і отримавши необхідну підготовку, ніхто не завадить дитині перейти в більш рейтингову класичну англійську приватну школу, в таку, куди б дитина не змогла поступити відразу після української школи.

Проживання та харчування у приватних школах

Більшість відомих приватних шкіл – це, як правило, школи-пансіони, тобто ті, які пропонують не лише навчання, а й проживання та харчування на базі навчального закладу. Умови проживання варіюються від школи до школи. Школи з найкращою репутацією не завжди пропонують кращі умови проживання, тому що зазвичай розташовані в історичних будівлях, що часто унеможливлює надання студентам одномісних кімнат з особистою ванною і гардеробом, хоча є, звичайно ж, і такі. Широко поширені кімнати для двох і більше студентів, а для молодших школярів зазвичай виділяються кімнати, які можуть вміщати до 10 учнів. Зазвичай, носіїв однієї мови намагаються не селити разом. Типова шкільна кімната досить простора, що б вмістити для кожного учня односпальне ліжко, стіл, стілець, тумбочку і шафу. У кімнатах хороше освітлення, зазвичай є килимове покриття, а на вікнах висять штори. У деяких кімнатах так само розміщують умивальник. Душова і санвузол, як правило, знаходяться на поверсі. Хлопчики і дівчатка проживають в різних будинках або на різних поверхах і, безумовно, з роздільними спальнями та душовими. Також, залежно від школи, в будинках знаходяться кімнати відпочинку, оснащені відео- і аудіоапаратурою, кухня, пральня. У кожному будинку проживає персонал школи, обов'язкова наявність медсестри.

Також керівництво школи чекатиме від учнів суворого дотримання правил проживання в гуртожитках. Наприклад, будь-яке електронне обладнання, яке привезе з собою учень, має пройти перевірку на справність і безпеку, щоб виключити можливість займання або електричного ураження. Не варто забувати і про специфічні англійські розетки. Обмеження поширюються і на продукти харчування. Не дивлячись на те, що школа надає хороше триразове харчування, учням дозволяється купувати продукти і самостійно готувати на кухнях, які розташовані в кожному гуртожитку. У таких кухнях знаходяться плита, холодильник і навіть мікрохвильова піч. Персонал школи регулярно відстежує і викидає продукти харчування з вичерпаним терміном придатності. У кімнатах дозволяється зберігати лише сухі продукти і солодощі. Про те, що в школах категорично заборонено палити, розпивати спиртні напої або вживати наркотики, думаємо, говорити не доводиться.

Не дивлячись на те, що діти перебувають під постійною і пильною увагою співробітників школи, важливо привчити дитину до відповідальності і самостійності. Ніхто не буде нагадувати Вашій дитині про дотримання правил особистої гігієни, або про те, що потрібно випрати одяг, за винятком тих випадків, коли неприємний запах буде приносити дискомфорт оточуючим.

Так само учень самостійно несе відповідальність за те, що він їсть. Зазвичай в школах організовують шведський стіл. Дитина сама обирає їжу в тому поєднанні і кількості, яка їй підходить. Школярі, що страждають на діабет або гастрит, також самостійно несуть відповідальність за своє харчування.

Особливо важливим у школах-пансіонах вважається і те, як дитина розпоряджається своїм часом, призначеним для сну. Варто відзначити, що ніхто зі співробітників шкіл не буде щодня ходити за Вашою дитиною і стежити, що б вона висипалася. Деякі учні використовують час для сну, що б зробити уроки, пограти в комп'ютерні ігри або поспілкуватися з друзями. Ніхто з персоналу не зможе відстежувати школярів під час сну, тому вони самі повинні нести відповідальність за своє самопочуття і розуміти, що поганий сон веде до погіршення успішності.

Розклад дня у приватній школі і канікули

Усі школи відрізняються одна від одної, проте ми наведемо приблизний розклад, який в тій чи іншій мірі підходить для всіх шкіл.

О 7 ранку – підйом, співробітники школи здійснюють ранковий обхід, а діти, прийнявши душ і одягнувшись, відправляються до їдальні на сніданок. Не зважаючи на те, що хлопчики і дівчатка живуть окремо, їдять вони разом. Харчування досить різноманітне і організоване за принципом шведського столу. На сніданок діти повинні прийти вже в шкільній формі. Після сніданку у них залишається ще трохи часу, що б підготуватися до навчального дня.

Тривалість уроків в кожній школі різна, але зазвичай це 45 хвилин. Після двох-трьох уроків іде велика перерва (приблизно 20 хвилин), цей час віддається на те, що б діти могли відпочити і підкріпитися перед наступними уроками. Ще через один-два уроки настає обідня перерва. Діти обідають в шкільній їдальні. Як правило, для різної вікової категорії підібраний індивідуальний обідній план для того, щоб діти зручно розмістилися в їдальні і при цьому нікому не заважали.

На додаток до академічних дисциплін, один урок може бути виділений академічному керівнику для організаційних питань або для того, що б просто поговорити з учнями про їх побутові проблеми.

О 15 – 16-й, коли закінчуються уроки, старшим школярам виділяється час на відпочинок, а молодші класи беруть участь у спортивних заходах. У певні дні пропонується кілька спортивних заходів на вибір, від гольфу і до настільних ігор.

Приблизно о 18-й всі заходи закінчуються, діти йдуть вечеряти, а після цього готуються до виконання домашнього завдання.

О 22-ій діти повинні бути в ліжку, для того що б добре виспатися і з новими силами розпочати наступний день.

У деяких школах у вихідні також проводяться уроки, але тільки до обіду, після чого діти займаються спортом, беруть участь у змаганнях між гуртожитками, а також їздять на екскурсії. Вихідні дні складені таким чином, щоб діти могли поспілкуватися один з одним, тому в школах дуже часто проводять командні ігри.

Також від школи до школи варіюються і канікули. Протягом навчального року учням надається близько 6 канікул: 3 довгі і 3 короткі (half term break):

 • Різдвяні канікули (зима) – орієнтовно 2 тижні в грудні-січні
 • Великодні канікули (весна) – орієнтовно 2 тижні в березні-квітні
 • Літні канікули – від 6 тижнів у липні-серпні
 • Короткі канікули в середині кожного триместру – близько 1 тижня

Так само деякі школи-пансіони один-два рази на семестр організовують так звані «exeat weekend», це вихідні дні, коли школа і резиденція закриваються, діти розїжджаються по будинках, а всі співробітники, які контролюють проживання та дозвілля дітей отримують 2 дні вихідних. На цей час Вашу дитину повинен буде забрати заздалегідь призначений Вами опікун, у якого вона буде проживати.

Для неповнолітніх дітей в Англії, підчас навчання в приватній школі, потрібно обов'язково мати опікуна. Він буде представляти інтереси Вашої дитини і допомагати у вирішенні різних питань підчас навчання в Англії. Роль опікуна може виконувати Ваш родич або член сім'ї, який постійно проживає на території Сполученого Королівства і якому вже виповнилося 25 років. Проте якщо у Вас немає особистих знайомих, Ви можете скористатися послугами опікунських агентств. Вони дуже ретельно відбирають сім'ї, які можуть виступати опікунами для іноземних студентів. Іноді, в школах працює окремий співробітник або організація, які й виступають опікунами для міжнародних студентів.

Плата за навчання

Вартість навчання в різних приватних школах істотно варіюється. Зазвичай чим менше студент – тим дешевше вартість.

Так, вартість навчання в старшій школі становить близько 9-13 тисяч фунтів за семестр. При цьому академічний рік в Англії триває 3 семестри. Батьки також повинні бути готові до того, що оплата за навчання – це не єдині витрати. Потрібно врахувати вартість авіаперельотів на канікули (близько 5-6 разів на рік), оплату шкільної форми, медичної страховки, опікунських послуг (близько 550 фунтів в семестр), а також витрати на додаткові потреби дитини (деякі школи беруть плату за послуги пральні, книги , канцелярські товари, здачу іспитів, походи та поїздки на екскурсію в інші міста, трансфери і т.д., що в сумі складає ще близько 500 фунтів в семестр).

Система освіти

На сьогоднішній день середня освіта у Великобританії триває 13 років, 11 з яких – обов'язкові для всіх дітей. Навчальний рік триває з вересня по липень і розбитий на 3 семестри: 1) з вересня по грудень, 2) з січня по березень, 3) з квітня по липень.

Загальна система освіти:

Від 3 до 4 років – дошкільна освіта – це аналог наших дитячих садочків, там діти займаються творчістю, а вихователі роблять упор на групову роботу і розважають дітей різними тематичними та розвиваючими іграми.

1 – 2 клас (5 – 6 років) – Preparatory school. Це дворічна підготовча школа для малюків, в цей час діти вчать кілька предметів за вибором батьків (математика, англійська, географія, музика або мистецтво).

3 – 7 клас (7 – 11 років) – Primary (Elementary) school – початкова школа. На даному етапі діти починають вивчати природничі науки та інформаційні технології.

8 – 9 клас (11 – 13 років) – Middle School – середня школа. Одинадцятирічний вік має на увазі перехід з початкової школи до середньої. На цьому етапі діти навчаються за загальнодержавною програмою, де вивчають широкий набір предметів.

10 – 11 клас (14 – 16 років) – це важливий етап середньої школи. У цей час діти проходять дворічну програму GCSE («загальний сертифікат про середню освіту»). Цю програму не можна розривати, діти повинні відучитися 2 роки в одній школі. При цьому вони вивчають близько 8 предметів. Іноземні студенти, яким на момент вступу вже виповнилося 15 років, можуть пройти спеціальну програму для міжнародних студентів IGCSE. Це 1-річна програма, яка відповідає тим же академічним стандартам, що і GCSE, однак скорочена і адаптована спеціально для іноземних студентів. Деякі школи замість програми iGCSE пропонують так звані програми pre-A-Level або pre-IB. Вони готують студентів до подальшого навчання в старших класах і пропонують додаткову підготовку з англійської мови. Однак, варто зазначити, що дані програми пропонуються не у всіх школах. Вкінці програми діти отримують оцінку по кожному з обраних предметів (А *, A, B, C, D, E, F, G або U). Найвищим балом вважається А *, а бал U говорить про те що учень не здав предмет. Бали від D до G позначають перший рівень кваліфікації, в той час як А * – З – другий.

З багатьох предметів пропонується два рівні складності:

 • Вищий, за який можна отримати бали від А * до Е або U
 • Базовий – бали від С до G або U

12 – 13 клас (16 – 18 років) – Sixth form – старша школа. Після закінчення GCSE, учні, які хочуть продовжити навчання і надалі вступити до університету, можуть вибрати одну з програм старшої школи для вивчення підчас останніх двох років школи. Це може бути класична англійська програма А-level, більш міжнародна програма IB або ж програма Cambridge pre-U, по закінченню яких діти отримують сертифікат про середню освіту.

Основні програми

Програма A-level – це серйозна і важка академічна програма підготовки дітей до вступу в університет, на цьому етапі студент визначається зі своєю майбутньою спеціальністю і глибоко вивчає 3-4 предмета. Так як для вступу до університету потрібно всього 3 оцінки, то на другий рік навчання можна відкинути один неуспішний предмет з чотирьох. Тривалість програми – 2 роки. Учні складають іспити як після закінчення першого року, так і другого. Всі результати сумуються і в кінці програми діти отримують оцінки A *, A, B, C, D або E. Найвищою оцінкою вважається «A *», її спеціально ввели для того що б виділяти кращі роботи цього рівня. Цей результат говорить про те, що загальна оцінка учня становить 90% і більше.

Альтернативою попередній програмі є програма IB (міжнародний бакалавріат), яка дозволяє отримати кваліфікацію міжнародного зразка (визнається університетами у всьому світі), вона більше підійде для учнів, які ще не визначилися зі своєю майбутньою спеціалізацією. На цьому етапі діти вивчають 6 предметів (3 на високому рівні і 3 на стандартному) з різних напрямків. До вимог програми так само входять курсова робота, а також програми TOK (теорія пізнання – дітей навчають правильно писати есе, аргументувати свою точку зору, грамотно дискутувати) і CAS (творчість, дія служіння – це участь у житті школи, спортивних заходах і волонтерство) . Максимальна кількість балів, яку можна отримати в кінці програми – 45. Як правило, університети розглядають заявки на вступ, якщо учень набрав як мінімум 25 балів. За кожен предмет можна отримати максимум 7 балів і 3 за волонтерську роботу і курсову.

Ті, кому вже виповнилося 17, хто має відмінні результати, сильну англійську і твердо має намір поступати в топ 5 вузів Великобританії, можуть пройти короткий курс А-level за 1.5 року. Однак звертаємо Вашу увагу на те, що програма дуже складна, тому на прискорений курс приймають тільки найобдарованіших дітей !!!

Крім перерахованих вище програм, існує ще одна, що відкриває дорогу до англійського ВУЗу, це програма Cambridge Pre-U для студентів 16-19 років. Вона була створена в 2008 році в якості альтернативи програмам А-level і IB. Це також дворічна програма, однак, іспити діти здають тільки наприкінці другого року навчання, а не щороку, як на програмі А-level. У цьому проявляється її головна перевага: студенти не переривають навчальний процес на підготовку до чергового іспиту, а іноземні студенти, здають іспити на піку освоєння мови. Діти вивчають всього 3 предмета з вибраного списку 26 дисциплін. Також різниця проглядається і в системі оцінювання: відмінно – D (Distinction), добре – M (Merit), і задовільно – P (Pass). Кожна з оцінок має три ступені, які позначаються цифрами 1, 2, 3, де 1 – найвища, а 3 – низька. Так, D2 відповідає А *, а ось D1, це навіть вище ніж А *.

Вимоги для вступу в приватну школу

 • Оцінки за останні 3 роки + переклад англійською мовою
 • Характеристики від 3 вчителів (вчителі англійської мови, математики та класного керівника) + переклад англійською мовою
 • Дипломи, грамоти + переклад англійською мовою
 • Особисте інтерв'ю з директором школи (потрібно не у всіх школах)
 • Тестування з англійської мови, математики, логіки, наук (залежно від школи може проходити в офісі нашої агенції або ж безпосередньо при візиті до школи).

Cтатті:

A-level чи International Baccalaureate (IB)? >>

Освіта в одному з британських вузів у всі часи вважалася зразком якості, надійності та престижу. Методики викладання формувалися і опрацьовувалися століттями. Навчання в Англії – це найкраща інвестиція в своє майбутнє. Саме тут знаходяться всесвітньо відомі університети, в стінах яких виховувалися члени королівської сім'ї, політики, письменники і головні уми людства:

 • Кембриджський університет – Король Едуард VII, Ісаак Ньютон, Чарльз Дарвін, Френсіс Бекон, Володимир Набоков
 • Оксфордський університет – Стівен Хокінг, король Едуард VIII, Тоні Блер, Маргарет Тетчер
 • Лондонський університет – Махатма Ганді, Джон Кеннеді і Елтон Джон

Тривалість навчання в Англії

 • бакалавр – 3 роки
 • магістр – 1 рік
 • МВА – 1 рік

Вступ до вузів Великобританії для українських студентів трохи ускладнюється тим фактом, що в англійських школах навчання триває 13 років, а в Україні – лише 11, тому після української школи вступити відразу в університет, на жаль, не можна. Є тільки невелика кількість університетів, які приймають студентів на міжнародний перший рік, зараховуючи його як перший курс бакалаврату. Однак, в цьому випадку, у студентів буде невеликий вибір навчальних закладів і спеціальностей. Але навіть без закінчення приватної школи в Англії, для українських студентів є три варіанти вступу до ВНЗ Великобританії:

1. Підготовча програма Foundation

Ця програма спеціально призначена для іноземних студентів, триває один академічний рік (при високому рівні англійської – 2 семестри), а на програмі студенти вдосконалюють навички володіння англійською мовою до необхідного для навчання в університеті рівня, а також отримують базові знання з обраної спеціальності.

Додатково студенти знайомляться із системою британської освіти, вчаться складати план занять, здавати іспити, робити презентації, писати есе та ін. Ці знання будуть корисними навіть для тих, хто вже відучився рік-другий в українському вузі. В основному, ця програма націлена на адаптацію учня до місцевих стандартів та підготовку до навчання в британському ВУЗі.

Програми Foundation організовують як самі університети, так і спеціальні коледжі та мовні центри. Іноді при університетах діють спеціальні коледжі, на базі яких і проходить ця програма.

Найбільш популярна серед наших студентів якраз така програма Foundation, яка проходить на базі університетів, оскільки після успішного закінчення програми, студенти можуть продовжити навчання на бакалавріаті за обраною спеціальністю в тому ж навчальному закладі. Крім цього, студенти вже під час підготовчої програми мають можливість користуватися всією інфраструктурою університету, включаючи бібліотеку, їдальню, спортивний зал та інше.

Однак для тих, хто ще не визначився з навчальним закладом, пропонується можливість пройти програму Foundation на базі різних коледжів. У цьому випадку студент зможе продовжити навчання в одному з університетів-партнерів цього коледжу або ж буде мати можливість подати документи до 5 університетів нарівні з британцями через національну систему UCAS.

Всі університети і коледжі, на базі яких Ви проходитимете програму Foundation, пропонують проживання в резиденціях або сім'ях. Більшість університетів можуть наполягати на проживанні студента в їхніх резиденціях чи сім'ях (особливо якщо Вам ще немає 18 років), що б адаптуватися до навчального процесу та студентського життя, як такого.

Програма Foundation вважається набагато легше програм А-level і IB, адже націлена на підготовку саме іноземних студентів і не має настільки вираженої академічної спрямованості. Однак, варто зазначити, що вона визнається не всіма ВУЗами країни: кращі університети Великобританії, такі як Оксфордський університет, Кембриджський університет, Лондонська школа економіки та Університетський коледж Лондона, вимагає від абітурієнтів закінчити програму А-level або IB.

Вимоги для вступу на програму Foundation

 • Вік від 17 років (іноді 16)
 • Середній рівень володіння англійською мовою – IELTS – 4,5 / 5,0 / 5,5 або вище (залежить від університету і спеціальності)
 • закінчену середню освіту (атестат, оцінки + переклад англійською мовою)
 • Високий середній бал атестата про середню освіту (особливо для рейтингових ВНЗ)

2. Підготовча програма International Year 1

Ця програма прирівнюється до першого року навчання на бакалавраті, однак, щоб вступити на неї, необхідно закінчити мінімум 1 курс українського ВНЗ. За своєю структурою ця програма схожа на Foundation, однак, при успішному її закінченні, студент переходить на другий рік бакалавріату. Курс академічної підготовки International Year 1 – це ретельно розроблена програма для студентів, які вважаються занадто кваліфікованими для програми Foundation, але все ще не до кінця відповідають вимогам для вступу в університет. Програма спрямована на отримання академічних знань і так само удосконалення англійської мови. Так само як і для студентів програми Foundation, студентам програми International Year 1 надається можливість користуватися всією інфраструктурою університету і проживати в резиденціях. Нагадаємо також, що зараз є обмежена кількість університетів, які беруть на цю програму навіть відразу після української школи, але, як правило, в основному на спеціальності у сфері бізнесу.

Вимоги для вступу на програму International Year 1

 • Закінчена середня освіта (атестат, оцінки + переклад англійською мовою)
 • Високий середній бал атестата про середню освіту (особливо для рейтингових ВНЗ)
 • Виписка оцінок за 1 рік університету + переклад англійською мовою (при необхідності)
 • Високий рівень володіння англійською мовою – IELTS 5.0 або вище (залежить від університету і спеціальності).

3. Магістратура

Після закінчення вищої освіти в Україні, у наших студентів є можливість вступати на магістратуру до англійського ВНЗ. Але варто відзначити, що вступити до престижного університету буде важко. Студентам необхідно мати високий рівень знання англійської мови (IELTS 7.0 і вище), відмінні бали в атестаті і продовжувати своє навчання за тією ж спеціальністю, за якою у них вже є український диплом.

Якщо ж Ви не підпадаєте під ці критерії, вступ до престижних британських ВНЗ також можливий, але після закінчення підготовчого курсу pre-Master's.

Pre-Master's

Ця програма розрахована на іноземних студентів і спрямована на адаптацію до англійської системі освіти та їх методів навчання. Тривалість програми варіюється від 1 семестру (3 місяці) до 1 академічного року (9 місяців). Всі підготовчі програми включають в себе безпосередньо вивчення англійської мови, інформаційних технологій, а так само всілякі заняття, де ви навчитеся критичного мислення, правильно писати есе, робити доповіді та презентації. Ці знання Вам стануть у нагоді під час навчання в англійському університеті.

Вимоги до вступу

 • Український диплом про вищу освіту з випискою оцінок + переклад англійською мовою
 • Високий рівень володіння англійською мовою – IELTS -5,5 / 6,0 або вище (залежить від університету і спеціальності)
 • Високий середній бал диплому про вищу освіту
 • Мотиваційний лист

Вартість вищої освіти

Вартість програми сильно варіюється залежно від університету, спеціалізації і тривалості програми.

Так, вартість програми Foundation і International Year 1 і навчання на бакалавріаті становить 7-18 тисяч фунтів на рік.

Вартість програми Pre-Master's і навчання на магістратурі складає близько 9-18 тисяч фунтів на рік.

Житло та харчування – ще 7 – 8000 фунтів на рік при проживанні в резиденції або 6-7 тисяч фунтів на рік при проживанні в сім'ї.

Cтатті:

Як підготуватися до здачі IELTS >>

Як написати мотиваційний лист >>

Мовні екзамени. Таблиця відповідності >>

Чи знаєте ви, що таке креативна економіка? >>

Процедура отримання візи для українських студентів – це довгий і трудомісткий процес. Вам необхідно буде визначитися який саме тип візи підійде для Вашої програми, отримати правильне запрошення від навчального закладу, зібрати повний пакет документів, записатися і подати заяву на візу у візовий центр. Залежно від типу візи, Вам може знадобитися пройти медогляд та інтерв'ю з консулом.

Візовий центр знаходиться в Києві, всі документи повинні подаватися особисто студентом, проте розглядаються вони у Варшаві.

Туристична віза і короткострокова студентська віза

По туристичній візі (Standard Visitor Visa) студенти можуть проходити короткострокове навчання, однак тривалість програми не може перевищувати 30 днів і лише якщо навчання не є основною метою поїздки.

Одним з підтипів туристичної візи є студентська віза Short-term Study Visa (up to 6/11 months). Цю візу отримуватимуть студенти, які планують короткострокове навчання до 6 або 11 місяців.

Термін розгляду документів – близько 3 тижнів (в цей час Ваш паспорт буде знаходитися в посольстві), проте за доплату є можливість замовити прискорений розгляд документів за 1 тиждень.

Подавати документи на розгляд можна не раніше, ніж за 3 місяці до початку програми. Всі документи повинні надаватися англійською або з перекладом англійською мовою.

За цією ж візою забороняється працювати, реєструвати шлюб, приїжджати з метою лікування, продовжувати візу або брати з собою родичів (вони повинні окремо отримувати візу).

Студентська віза Tier 4

Цей тип візи надає можливість навчатися в Англії за освітніми програмами тривалістю більше 6 місяців.

Цей тип візи ділиться на 2 категорії:

General Student: для дорослих у віці 17 років і старше

Child Student: для дітей від 4 до 17 років

Термін розгляду документів – близько 3 тижнів (в цей час Ваш паспорт буде знаходитися в посольстві), можливість прискореного розгляду документів не передбачається.

Подавати документи на розгляд можна не раніше, ніж за 3 місяці до початку програми. Всі документи повинні надаватися англійською або з перекладом англійською мовою.

Приїхати в Англію по цій візі можна за 1 тиждень (якщо курс триває менше 6 місяців) або за 1 місяць до початку програми (якщо курс триває більше 6 місяців).

По візі Tier4 Child Student дозволяється працювати до 10 годин на тиждень під час навчання та повний день під час канікул. Чи дозволяється працювати по дорослій візі потрібно уточнювати у навчального закладу, так це буде залежати від Вашої програми. Цей тип візи можна продовжувати (але тільки в Україні) або брати з собою родичів.

Якщо віза схвалена, Вам в паспорт вклеюється віза на 30 днів. Протягом 10 днів після прибуття до Англії, Ви повинні отримати Biometric Residence Permit, який покриває весь Ваш наступний період перебування в країні.

Специфічні вимоги:

 • Знання англійської мови. Всі студенти старше 18 років, що претендують на студентську візу до Великобританії, повинні надати сертифікат IELTS в якості підтвердження досить високого рівня володіння англійською мовою. Вимоги залежать від програми і віку студента, наприклад мінімум B2 – для програм отримання ступеня бакалавра / магістра або мінімум B1 для програм рівнем нижче. Сертифікат IELTS повинен бути виданий тільки тест-центром, схваленим посольством.
 • CAS. Всі заявники повинні отримати лист про зарахування від навчального закладу із зазначенням студентського номера.
 • Медичний збір. Всі студенти, які планують навчатися в Англії більше 6 місяців повинні будуть сплатити медичний збір у розмірі 150 GBP за рік для отримання доступу до National Health Service (NHS) у разі хвороби або необхідності надання термінової медичної допомоги. Сума до сплати заснована на тривалості навчання, зазначеної в CAS. Сума страхування за будь-який період часу від 6 місяців до 1 року становить 150 GBP, від 1 до 1,5 року – 225 GBP, від 1,5 до 2 років – 300 GBP, від 2 до 2,5 років – 375 GBP. Цей збір повинен бути сплачений підчас подачі на візу разом із візовими зборами. Без оплати поліса отримання візи виключається. У разі якщо студент отримує відмову у візі, UKVI повертає суму поліса. Якщо студент отримує візу, але відмовляється від поїздки до Великобританії, сума поліса йому не відшкодовується.
 • Медичний огляд. Всі дорослі і діти від 11 років, які подають заяву на візу до Великобританії терміном перебування більше 6 місяців, повинні проходити процедуру перевірки на туберкульоз. Процедура перевірки полягає у проходженні рентгенівського обстеження. Якщо тест на туберкульоз негативний, апліканту (заявникові) в акредитованій клініці видадуть довідку (терміном дії 6 місяців), яку необхідно подати разом з анкетою на візу.
 • Інтерв'ю з консулом. Деяких заявників за вибором посольства можуть запросити на інтерв'ю з консулом підчас подачі документів на візу. Інтерв'ю може проходити особисто, по Skype або по телефону. Перевіряється знання англійської мови та мотивація студента. Також метою співбесіди є визначення та підтвердження причин подачі заяви на даний тип візи. Заявникам будуть задавати питання загального характеру (дата і місто народження, вибране місце і напрямок навчання, дати програми, деталі проживання і т. д.), А також можуть бути задані питання про майбутні плани заявника та можливості оплатити своє навчання.
 • Достатня кількість коштів для покриття вартості навчання та проживання в Англії протягом першого року перебування в країні. Точна сума, яку необхідно показати на банківському рахунку, залежить від віку студента, його програми, чи вчиться він в Лондоні або за його межами. Заявник повинен показати, що необхідна сума перебувала на рахунку протягом 28 днів або більше.