Нові правила виїзду за кордон для дітей та підлітків 27064

 

Основний документ

Як відомо, з жовтня 2016 року основним документом, який дозволяє неповнолітній дитині з українським громадянством перетинати кордон, є біометричний дитячий закордонний паспорт.

Винятки:

  • Якщо дитина вписана у закордонний паспорт батьків, то вона має право виїжджати за кордон до 2018 року, але винятково у супроводі того з батьків, в чий паспорт вписані її дані
  • Якщо дитина має проїзний документ старого зразка та термін його дії ще не закінчився, то вона має право виїжджати за кордон до 2018 року в супроводі або без супроводу батьків

Супровід дитини

При перетині кордону дітьми до 16 років, їх повинні супроводжувати батьки чи опікуни, або ж діти повинні мати свідоцтво про народження та нотаріально завірений дозвіл від обох батьків (опікунів) із вказаною країною, метою та терміном поїздки, а також даними супроводжуючої особи. Більшість авіакомпаній надають послугу супроводу співробітником авіакомпанії під час перельоту за додаткову оплату.

Діти від 16 років можуть подорожувати самостійно, без додаткового супроводу.

Безвіз

Скористатися перевагами безвізового режиму України з ЄС, що набув чинності 11 червня 2017 року, можна виключно маючи чинний біометричний дитячий закордонний паспорт.

З іншими документами (див. винятки вище), для поїздки за кордон, дитині необхідно буде або відкривати шенгенську візу, або виготовляти власний дитячий закордонний біометричний паспорт.

При цьому, знаходитись на території країн ЄС за правилами безвізового режиму можна не більше 90 днів впродовж 180-денного періоду. Для більш тривалих поїздок (наприклад, довгострокового навчання), всім громадянам України без винятку потрібно відкривати національну візу.

З 11 червня 2017 року з біометричним паспортом можна подорожувати без віз до наступних країн: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція. Також без візи можна відвідати Болгарію, Республіку Кіпр, Румунію та Хорватію.

Все про біометричний паспорт

Біометричний паспорт для дитини можна оформити вже з перших днів її народження. Формат документа нічим не відрізнятиметься від дорослого аналога: 32 сторінки в м’якій обкладинці (на якій внизу стоїть знак біометрії), сторінка з особистими даними + вмонтований безконтактний електронний носій (мікрочіп), де зберігатимуться, окрім персональних, також біометричні дані.

Особливості виготовлення  дитячого закордонного біометричного паспорта:

  • Діти до 12 років не проходять процедуру сканування відбитків пальців. Подавати документи мають батьки, але присутність дитини обов’язкова. Термін дії паспорту – 4 роки. З 2 років під час подачі документів дітей обов’язково фотографують.
  • Діти від 12 до 14 років повинні здати відбитки пальців. При поданні документів мають бути присутні батьки. Термін дії паспорту – 4 роки.
  • Діти від 14 до 16 років повинні здавати вже не лише відбитки пальців, але й ставити цифровий підпис, що буде внесений на чіп у паспорті. Отримати закордонний біометричний паспорт діти зможуть лише в тому випадку, якщо вже мають ID-картку (новий тип внутрішнього паспорта громадянина України), чий термін виготовлення складає від 20 днів, тому переконайтеся, що маєте достатньо часу для оформлення всіх документів. При поданні документів мають бути присутні батьки. Термін дії паспорту – 4 роки.
  • Діти від 16 років самостійно подають документи та усі біометричні дані – фото, підпис та відбитки пальців. З цього віку вони можуть оформлювати біометричний закордонний паспорт на 10 років.


Відгуки

Відгуки (0)

Залишити відгук