Канада 22967

Основні факти

 • Адміністративний поділ – 10 провінцій і 3 території
 • Столиця – Оттава
 • Населення – 34 млн.
 • Офіційна мова – англійська, французька
 • Офіційна валюта – канадський долар (CAD)
 • Час в Києві на 10 годин випереджає Ванкувер і на 7 годин випереджає Торонто
 • Телефонний зв’язок: для дзвінків з України в Канаду необхідно набрати 00-1-код міста-номер телефону
 • Авіапереліт: з Києва до Оттави або Торонто можна дістатися за 12 годин з однією пересадкою.

Мода на здобуття освіти в Канаді починає набирати свої обороти. І недаремно, адже у Канади є досить багато переваг, які виділяють її зі списку інших англомовних країн.

По-перше, це ціна. Освіта в Канаді коштує приблизно в два рази дешевше, ніж аналогічна в США чи Англії. Що є безперечним плюсом, враховуючи той факт, що якість наданої освіти від цього не страждає.

По-друге, це економічна ситуація. У той час як більшість країн намагаються впоратися з внутрішніми і зовнішніми проблемами, Канада тільки розвивається. Її максимально обійшла стороною світова криза, що дає їй можливість сконцентруватися на своєму розвитку. За ВНП на душу населення ця країна стоїть на першому місці в світі. На додаток до цього, вартість життя в Канаді одна з найнижчих серед розвинених країн.

По-третє, в Канаді дуже низький рівень злочинності. Зібрана і чітко налагоджена робота місцевої поліції в сукупності з високою культурою населення роблять цю країну однією з найбезпечніших у світі. Тут Ви будете почувати себе в безпеці.

По-четверте, найчистіша екологія. Навіть у найбільш густонаселених містах, таких як Торонто і Оттава, Ви зможете сховатися від міської метушні в одному з численних парків. Природа і люди прекрасно уживаються один з одним. Канадці дуже дбайливо ставляться до навколишнього середовища. Ви будете здивовані чистотою міських вулиць і озер.

Цікава інформація:

 • Канада – друга за розмірами країна в світі після Росії
 • Канада – країна з найменшою щільністю населення в світі – всього 3,5 людини на км2
 • Кордон США і Канади є найбільш протяжним у світі
 • Ванкувер входить до списку найбільш «зелених» міст планети
 • У Канаді найбільша кількість магазинів у розрахунку на одну людину, де продають пончики
 • У Канаді можна написати листа Санта Клаусу і навіть отримати відповідь
 • Середня тривалість життя канадців становить 80,5 років, а це 10 місце у світі. Україна в цьому рейтингу знаходиться тільки на 122 місці
 • У Канаді знаходиться найбільша українська діаспора у світі
 • З курінням в Канаді дуже суворо. Палити заборонено практично в усіх громадських місцях – ресторанах, кафе, клубах і навіть на вулиці. За порушення цього закону виписують дуже навіть значні штрафи
 • Канадці відомі своєю простотою, так що вигадливий одяг або футболка з величезним логотипом відомого бренду виглядатимуть досить дивно.

Статті:

Канада – країна можливостей >>

Середня освіта в Канаді є однією з найякісніших у світі. Країна щорічно витрачає на освіту більше, ніж будь-яка інша країна «великої сімки». Школи прекрасно забезпечені комп’ютерами і сучасним обладнанням, за цим показником вони посідають перше місце серед усіх країн. Учні демонструють чудові результати (один з найвищих показників серед розвинених країн), а диплом про середню освіту визнаний університетами у всьому світі.

У Канаді немає єдиної освітньої системи та згідно з Конституцією, всі питання, щодо освіти, вирішуються місцевою владою. Так, в провінції Квебек діти вчаться 11 років, в Новій Шотландії – 13 років, в інших регіонах – 12 років. Тому той, хто бажає підготуватися до вступу в університет у Квебеку повинен так само провчитися 2 роки на підготовчому відділенні в коледжі системи CEGEP.

Система освіти

Систему середньої освіти в Канаді можна умовно розділити на кілька етапів:

Junior Kindergarten (молодший підготовчий клас) – 4 – 5 років

Kindergarten (підготовчий клас) – 5 – 6 років

Початкова школа (Elementary School) – 1 – 4, 5 або 6 клас (6 – 12 років)

Середня школа (Middle School) – 5 – 8 клас (12 – 18 років). У різних регіонах країни визначення середніх класів може розрізнятися. Також іноді виділяється школа ранніх старших класів (Junior High School) – 7 – 9 класи

Старша школа (Senior High Schools) – з 8,9 або 10 класу по 12 клас

У перші кілька років навчання діти вивчають в основному обов’язкові предмети і кілька предметів на вибір. З кожним наступним роком кількість предметів за вибором помітно збільшується, а обов’язкових – відповідно зменшується. Робиться це з тією метою, щоб підвищити конкурентоспроможність дитини на ринку праці і дати їй можливість приділяти час тим предметам, які їй подобаються.

До обов’язкових предметів відносяться англійська, математика, природничі науки, французька мова, історія Канади, географія, мистецтво, фізкультура, основи громадянства і права і профорієнтація.

Також студент повинен вибрати по одному обов’язковому предмету з кожної групи:

 1. англійська, друга іноземна або гуманітарні науки
 2. фізкультура, бізнес, мистецтво
 3. технології (9-12 клас), природничі науки (11 або 12 клас)

Кожна школа пропонує великий вибір предметів за вибором від релігії та домоводства до інформаційних технологій і танців. У старших класах пропонують такі предмети як автосправа, туристичний менеджмент, графічний дизайн, бухгалтерський облік і т.д.

У школах кожен предмет викладається на двох рівнях: стандартний і підвищений. На основі аналізу здібностей, діти вибирають для себе відповідний рівень. Дитина може навчатися строком від одного семестру (вересень-січень або січень-червень) до академічного року (вересень-червень) або кількох академічних років. Шкільний рік починається у вересні і триває 10 місяців. Під час кожного семестру вивчається максимум 4 предмета (8 за рік). У кінці семестру проводяться письмові іспити. У середині і наприкінці кожного семестру діти отримують звіт з оцінками та відгуками вчителів. Атестат про середню освіту видається тільки в тому випадку, якщо випускник відповідає мінімальним встановленим вимогам.

Середня освіта не обмежується шкільними заняттями. Дітям пропонується великий вибір позакласних занять: футбол, катання на лижах, регбі, баскетбол, волейбол, драма, танці, гольф, хокей, а також численні тематичні клуби та клуби за інтересами. Також дітей заохочують брати участь у житті школи: написання статті до шкільної газети, участь у спортивних та культурних заходах.

Середню освіту можна отримувати як в приватних, так і в державних школах.

Державні школи

У державних школах навчається понад 5 млн. дітей, це близько 95% всіх учнів країни. Це означає, що Ваша дитина тут буде навчатися виключно в оточенні інших канадських школярів. Викладачі в державних школах дуже кваліфіковані, поряд з дипломом бакалавра вони мають федеративну, державну або провінційну сертифікацію. Практично у всіх середніх школах діє спільна форма навчання для хлопчиків і дівчаток. Вартість навчання у державних школах значно нижче, ніж у приватних.

Державні школи, які приймають іноземних студентів, об’єднані в асоціацію CAPS-I >>, до якої входять близько 100 шкіл.

З тієї причини, що державні школи надають тільки денну форму навчання, то іноземні студенти зазвичай поступають до таких шкіл через спеціальні організації, які відповідальні також за підбір приймаючої сім’ї для дитини. Сім’ї активно беруть участь в адаптації дитини до нового довкілля. Часто дітей селять в ті сім’ї, де вже є діти такого ж віку. Цілком можливо, що вони будуть ходити в одну і ту ж школу, що, безсумнівно, сприятливо вплине на процес адаптації.

Зазвичай дитині надають окрему кімнату з меблями, а також 3-разове харчування. Як правило, сім’ї самі складають раціон і меню. Всі родини проходять суворий відбір і перевірку. Мета таких перевірок – упевнитися, що приймаючі сім’ї відповідають низці критеріїв, таких як гостинність і доброзичливість, хороші умови проживання, високий рівень знання мови, відсутність проблем із законом і інтерес до інших культур і традицій.

Приватні школи

Приватних шкіл в Канаді порівняно не багато, в них навчається всього 5% канадських школярів. Приватні школи мають більш розвинену інфраструктуру, пропонують більш широкий вибір предметів і проживання на вибір. Викладацький склад відбирається за жорсткими критеріями. Заняття проводяться в маленьких групах і максимально спрямовані на адаптацію дитини до нового середовища.

У Канаді дуже популярні міжнародні приватні школи для іноземних студентів. Завдяки цьому, Ваша дитина, крім традицій і звичаїв Канади, дізнається багато нового про інші країни і буде жити в мультинаціональному суспільстві. Однак, варто також відзначити, що в Канаді існують і традиційні приватні школи, де вчаться в основному канадці, а відсоток іноземців дуже і дуже малий.

Традиційно, канадські приватні школи приділяють велику увагу заняттям спортом. У Канаді, на батьківщині хокею, багато приватних шкіл мають свій особистий критий стадіон з льодом для заняття цим видом спорту. Також у школах часто є басейн, тенісний і баскетбольний корти. У кожній школі є своя спортивна команда, для підготовки якої наймають кращих тренерів. Спортивні команди щорічно беруть участь у міських, регіональних та державних змаганнях. Крім занять спортом, діти займаються малюванням, скульптурою, фотографією, співом, танцями, грою на музичних інструментах і театральною майстерністю.

Приватні школи приділяють велику увагу зовнішньому вигляду своїх учнів. Всі учні повинні носити фірмову шкільну форму свого навчального закладу. Це відрізняє їх від інших учнів і показує, до якої школи належить та чи інша дитина. При цьому носити шкільну форму в Канаді – це почесно.

Приватні школи надають проживання в резиденціях. Дітей розміщують в світлих і просторих кімнатах. Як правило, учні молодшого віку проживають у кімнатах на декілька чоловік (5-6) для того, що б краще адаптуватися в нових умовах і завести знайомство з іншими учнями. Учнів старших класів розміщують в кімнатах на 1-2 людини. У кожного буде своє особисте місце: ліжко, шафа, комод, стіл і стілець для занять.

Не дивлячись на те, що учні приватних школи знаходяться під цілодобовим спостереженням, дітям дають максимально можливу свободу дій. Вони самі повинні стежити за своїми речами, тримати кімнату в порядку і чистоті, прати свої речі в спеціальних пральнях.

Харчування в приватній школі, як правило, надається у вигляді шведського столу в шкільній їдальні. У меню щодня їсти свіжі овочі та фрукти, каші, м’ясо, риба, картопля, бутерброди, свіжа випічка, всілякі закуски, другі і перші страви, соки, десерти та багато іншого. Є так само дієтичне і вегетаріанське меню.

У багатьох школах пропонується також проживання у приймаючих канадських сім’ях, що дозволить ще ближче познайомитися з цією неймовірною країною.

Приватні школи залишають за собою право виключати учнів з причини поганої успішності або неналежної поведінки.

Навчальний рік становить 10 місяців і складається з двох семестрів: з вересня по грудень і з січня по червень. Школи закриті в дні державних свят. Шкільні канікули: два тижні на Різдво, два – навесні, з липня по серпень – літні канікули.

Неповнолітнім, чиї батьки проживають за межами Канади, необхідно мати опікуна. Часто канадські школи самі виступають опікунами для своїх студентів.

Система оцінювання

Кожна провінція в Канаді має свою систему оцінювання знань студентів. Наприклад, у провінції Онтаріо академічні знання дітей оцінюють за такою системою:

 • A – відмінно, 80% і вище;
 • B – дуже добре 70-79%;
 • C – добре 60-69%;
 • D – задовільно 50-59%;
 • F – незадовільно 49% і нижче.

Вимоги для вступу до приватної школи

Єдиних умов надходжень у приватну школу немає. Нижче надано стандартний перелік вимог для вступу до канадської школи.

 • Оцінки за останні 3 роки + переклад англійською мовою
 • Характеристика від 3 вчителів (вчителі англійської мови, математики та класного керівника) + переклад англійською мовою
 • Дипломи, грамоти + переклад англійською мовою
 • Особисте інтерв’ю з директором школи (потрібно не у всіх школах)
 • Тестування з англійської мови, математики, логіки, наук (потрібно не у всіх школах, залежно від школи може проходити в офісі нашого агентства або ж безпосередньо при візиті до школи)
 • Твір англійською мовою
 • Результати іспиту IELTS чи TOEFL (потрібні не у всіх школах)

Вартість середньої освіти

Державні школи – близько 15000-20000 CAD в рік, не включаючи витрати на візу і авіаквитки
Міжнародні школи – близько 30000-45000 CAD в рік, не включаючи витрати на візу і авіаквитки
Приватні школи – близько 50000-60000 CAD в рік, не включаючи витрати на візу і авіаквитки

Всі українці мають можливість вступити до вищих навчальних закладів Канади відразу після закінчення середньої школи в Україні. Однак хочемо відзначити, що англійська мова студента повинна бути на досить високому рівні. Залежно від ВНЗ та спеціальності, мінімальний бал зазвичай становить 79 по TOEFL або 6,0 по IELTS.

Студенти з більш низьким рівнем англійської мови можуть пройти курс мовної підготовки в одній з мовних шкіл Канади. Крім звичайного вивчення мови, можна також забронювати програму підготовки до університету, де Вас навчать правильно писати есе, готувати презентації і доповіді, робити записи, що буде так необхідно підчас навчання в канадському ВУЗі.

Типи програм

У Канаді студенти можуть вчитися на Неступеневі програмах (Non Degree Programs), які дають можливість отримати якісну додаткову кваліфікацію або практичну підготовку в певній сфері і, хоча і не дають ступінь, але підтверджують знання студента Сертифікатом або Дипломом.

 1. Certificate Program – зазвичай це однорічні програми. Вони дають можливість вивчати телекомунікації, видавництво, дизайн, готельний бізнес, бухгалтерію і багато іншого.
 2. Diploma / Advanced Diploma Program – зазвичай це дво- і трирічні програми. Це найбільш популярні програми вищої освіти, як серед канадців, так і іноземців.
 3. Post-Graduate Certificate / Post Graduate Diploma Program – це програми пост дипломної освіти, тривалість навчання на яких становить 1-2 роки. Вони дозволяють змінити спеціалізацію, або отримати додатковий диплом для професійного розвитку.

Як правило, освіти, отриманої на цих програмах, досить для працевлаштування в Канаді, але при бажанні студент може продовжити навчання на Ступеневих програмах (Degree programs).

 1. Associate Degree Program – це дворічна програма отримання ступеня, в чомусь схожа з українським ступенем спеціаліста.
 2. Bachelor Degree Program – це стандартна програма отримання ступеня бакалавра, тривалість якої становить 4 роки, пропонується як в університетах, так і в коледжах.
 3. Master Degree Program – це програма магістратури, тривалість навчання складає від 1 до 2 років залежно від обраної спеціальності. Навчання має академічну спрямованість, має на увазі під собою дослідницьку та наукову діяльність і не включає в себе практику та стажування.
 4. MBA (Master of Business Administration) – ця програма розрахована на поглиблення і вивчення сфери бізнесу, а саме маркетингу, фінансів та менеджменту. Для вступу на цю програму університети можуть вимагати досвід роботи від 3 років, високий рівень англійської (IELTS від 6.5) і результати іспиту GMAT від 500.
 5. PhD – навчання в канадській аспірантурі триває 3 – 5 років залежно від спеціальності.

Окремо хотілося б виділити програми Co-op. Це унікальна комбінація денного стаціонарного навчання та практичних занять. Під час свого навчання студент не тільки отримує академічні знання, але й має можливість пройти оплачуване чи неоплачуване стажування в різних компаніях та фірмах. Майже в кожному навчальному закладі Канади можна знайти велику кількість Co-op програм з різних спеціальностей.

Типи вищих навчальних закладів в Канаді

Залежно від мети (дослідна робота або швидкий вихід на ринок праці) можна здобути вищу освіту в коледжі або університеті.

Коледжі пропонують більш практичну підготовку, університети – теоретичну. Вступні вимоги для зарахування до коледжу – більш низькі, ніж на аналогічну програму в університет, крім того вартість навчання в університеті – вище, ніж в коледжі. При цьому, багато студентів вибирають так звані програми 2 + 2 або 2 + 3. Після двох років навчання в коледжі, вони продовжують навчання в університеті, і, провчившись ще 2 роки, отримують ступінь бакалавра (Bachelor Degree), при цьому їм вдається значно економити на вартості навчання.

Переваги коледжів:

 • Більш низька вартість програм
 • Великий вибір неступеневих програм (Non Degree Programs)
 • Як правило, коледжі співпрацюють з реальними роботодавцями, тому навчальні програми розробляються з урахуванням потреби на ринку праці. Показник працевлаштування у випускників коледжів вище, ніж у випускників університетів.
 • Коледжі спрямовані на практичну підготовку студентів та пропонують багато програм з додатковим стажуванням, що в свою чергу виділить Вас серед шукачів при подальшому працевлаштуванні.
 • Вступні вимоги нижче, ніж в університеті.

Переваги університетів:

 • Можливість займатися науковою та дослідницькою діяльністю.
 • Доступні програми Магістра (Masters) і Доктора наук (PhD).
 • Академічна орієнтованість.
 • Викладацький склад на 90% складається з професорів.
 • Престижність. В університетах діють найвищі стандарти освіти. Канадські університети входять до списку кращих навчальних закладів світу.
 • Серед випускників університетів десятки Нобелівських лауреатів та інших престижних премій.
 • Стипендії. Університети пропонують багато стипендій за успіхи у навчанні та спорті.
 • Спеціалізація університету пов’язана безпосередньо зі специфікою розвитку провінції, де знаходиться ВНЗ.
 • Можливість проходження оплачуваного стажування за своєю спеціальністю.

Вступні вимоги в Канаді

Єдиних вимог при вступі до канадських університетів немає. Стандартні вимоги включають:

 • Вік від 17 – 18 років
 • Високий рівень знання мови, можливість підтвердити його відповідними сертифікатами (TOEFL, IELTS, DALF)
 • Диплом про закінчення середньої освіти + виписка оцінок + переклад англійською мовою
 • Мотиваційний лист
 • Особиста співбесіда з ректором навчального закладу (при необхідності)

Так само в Канаді можна пройти також підготовчі програми для того, щоб збільшити свої шанси для успішного вступу до вищого навчального закладу країни.

 1. Pathways / transfer programs – це спеціальна програма підготовки іноземних студентів для вступу на другий курс канадського ВНЗ. Назва програми підготовки може варіюватися від навчального закладу та провінції. Успішне закінчення програми дає гарантію зарахування в університет або коледж. Навчаючись на даній програмі, Ви навчитеся техніці ведення презентацій, робити конспекти і дослідження, а також правильно конспектувати лекції. Також у Вас будуть додаткові мовні заняття і Ви зможете підтягнути свої знання іноземної мови до того рівня, який буде необхідний Вам в університеті.
 2. Pre-Masters – ця програма надає можливість іноземним студентам вступити на магістратуру в канадський ВНЗ. Тривалість програми може становити від півроку до півтора року залежно від рівня знання іноземної мови. Ця програма створена не тільки для того, щоб допомогти студентам оволодіти англійською або французькою мовою, достатнім для навчання на магістратурі в Канаді, а й для того, що б підготувати студента до подальшого навчання.

Проживання та харчування під час навчання

Як правило, навчальні заклади пропонують кілька варіантів проживання для своїх студентів – приймаюча сім’я, резиденція, оренда квартир.

Вартість вищої освіти в Канаді

Коледж – близько 12-15 тис. кан. доларів на рік

Університет – близько 15-30 тис. кан. доларів на рік

Житло – 800-1200 кан. доларів на місяць при проживанні в сім’ї, 1000-1800 кан. доларів на місяць при проживанні в резиденції

Cтатті:

Як підготуватися до здачі IELTS >>

Як написати мотиваційний лист >>

Мовні екзамени. Таблиця відповідності >>

Коротко про основні іспити для вступу до університетів Канади>>

Система вищої освіти в Північній Америці і Канаді>>

Гостьова віза (Visitor Visa)

Цей тип візи підходить для тих студентів, у яких тривалість програми становить менше 6 місяців.

Термін оформлення – близько 1 тижня.

Подавати документи на розгляд можна не раніше, ніж за 3 місяці до початку програми. Всі документи повинні надаватися англійською або з перекладом англійською мовою.

Особиста присутність не вимагається, документи може подати представник агентства Мерітен в паперовому вигляді або онлайн.

Дозвіл на навчання (Study Permit)

Для отримання дозволу на навчання, студент повинен отримати лист про зарахування від акредитованого навчального закладу (Designated Learning Institution), із зазначеним на ньому спеціальним номером. Всі середні школи є акредитованими автоматично, тому при подачі документів на відкриття візи для навчання в середніх школах, додатково Designated Learning Institution Number вказувати не потрібно.

Продовжувати дозвіл на навчання дозволяється на території Канади. Однак подати документи потрібно не пізніше, ніж за 30 днів до дня закінчення терміну дії Вашого поточного дозволу на навчання.

Термін дії дозволу на навчання закінчується через 90 днів після закінчення програми.

Термін оформлення – 6-8 тижнів.

Подавати документи на розгляд можна не раніше, ніж за 3 місяці до початку програми. Всі документи повинні надаватися англійською або з перекладом англійською мовою. Усі копії документів повинні бути також завірені нотаріусом.

Особиста присутність не вимагається, документи може подати представник агентства Мерітен в паперовому вигляді або онлайн.

Специфічні вимоги:

 • Медичний огляд. Після подачі документів на візу, посольство висилає запрошення на медогляд. Його можна пройти тільки в спеціалізованій клініці в Києві чи Львові. Результати обстеження відправляються клінікою в посольство.
 • Достатня кількість коштів для покриття вартості навчання та проживання в Канаді протягом першого року перебування в країні. Доступна сума на рахунку має покривати Ваше навчання, проживання, харчування та авіапереліт. Подаються виписки про наявність грошей на рахунку, а також довідки про рух грошей на рахунку за останні 4 місяці виходячи з розрахунку:
 • Всі провінції, крім Квебека: навчання + 10000 канадських доларів на кожні 12 місяців проживання (або 833 канадських долара на місяць) + вартість авіаперельоту
 • Квебек: навчання + 11000 канадських доларів на кожні 12 місяців проживання (або 917 канадських доларів на місяць) + вартість авіаперельоту
 • Лист про опікунство. Всі діти до 18 років (для провінцій Alberta, Manitoba, Ontario, Prince Edward Island, Quebec, Saskatchewan) або 19 років (для провінцій British Columbia, New Brunswick, Newfoundland and Labrador, Northwest Territories, Nova Scotia, Nunavut, Yukon) повинні пред’являти лист про опікунство при подачі на візу. Опікуном може виступати тільки повнолітній громадянин Канади.
 • Для навчання в провінції Квебек студенти повинні додатково отримати Certificat d’acceptation du Québec (CAQ). Він повинен бути виданий the Ministère de l’Immigration, Diversité et Inclusion (MIDI).
 • Супровідний лист. Всі студенти повинні надавати власноруч написаний мотиваційний лист англійською мовою.
 • Довідка про відсутність судимості. Подається додатково до пакету документів

Робота під час навчання

Робота на кампусі навчального закладу дозволена, якщо Ви:

 • Маєте дозвіл на навчання або
 • Є студентом денної форми навчання
 • Є студентом вищого навчального закладу (наприклад, коледжу або університету)

Робота поза кампуса університету дозволена не більше 20 годин на тиждень протягом навчального року і повний робочий день під час канікул, але тільки якщо Ви:

 • Маєте дозвіл на навчання або
 • Є студентом денної форми навчання
 • Є студентом вищого навчального закладу (наприклад, коледжу або університету)
 • Вивчаєте програму тривалістю більше 6 місяців

При навчанні в мовній школі, навіть якщо тривалість програми становить більше 6 місяців, студент не має права працювати без отримання дозволу на роботу.

Стажування

Студенти повинні отримувати дозвіл на роботу після отримання дозволу на навчання. Вимоги:

 • Дозвіл на навчання
 • Працевлаштування є частиною Вашої програми
 • Тривалість стажування становить не більше 50% Вашої програми

Для отримання дозволу на роботу після закінчення програми, Ви повинні подати документи на Post-Graduation Work Permit Program (PGWPP).

Дозвіл на роботу може бути виданий на таку ж тривалість, як і Ваша програма, але не більше 3 років. При тривалості програми від 2 років видається дозвіл на роботу тривалістю 3 роки.

Вимоги:

 • Ви є студентом денної форми навчання
 • Тривалість Вашої програми складає більше 8 місяців
 • Ви є студентом Вищого навчального закладу (наприклад, коледжу або університету)
 • Ви повинні подати документи на дозвіл на роботу не пізніше, ніж через 180 днів після отримання диплома

Імміграція

Канада проводить відкриту імміграційну політику по залученню до країни кваліфікованих фахівців. Згідно з новими імміграційним правилами, після закінчення навчання в державному Канадському ВУЗі, Ви можете подаватися на Post-Graduation Work Permit (дозвіл на роботу). Після закінчення однорічної програми у вас є можливість працювати в Канаді 1 рік, а після дворічної – 3 роки. Маючи за плечима 2 роки навчання в Канаді + 12-місячний стаж роботи Ви можете подаватися на постійний вид на проживання в Канаді за програмою CANADIAN EXPERIENCE CLASS.

Статті:

Дозвіл на навчання та студентська віза в Канаду >>