Канада – країна можливостей 3944

Канада – це мультикультурна, двомовна країна, яка пропонує чудові умови для вивчення англійської та французької мов, отримання вищої освіти, практичної підготовки та працевлаштування.

Навчання в Канаді має велику кількість переваг, а саме:

 • Якість академічної освіти
 • Мультикультурний досвід
 • Конкурентна вартість навчання та витрат на проживання
 • Навчання англійською або французькою мовою
 • Широкий спектр програм
 • Право на роботу по завершенню навчання
 • Можливість імміграції
 • Канада та Україна мають значні зв’язки у всіх сферах політичного, економічного та суспільного життя. Із 34 мільйонів населення Канади, українців там проживає вже 1,2 мільйона. Це країна, яка відкрита для еміграції, країна, в якій іноземці відчувають себе як вдома та мають невичерпні перспективи.

  Віза в Канаду

  Після того, як студент подав всі необхідні документи для вступу, він має отримати підтвердження про зарахування до канадського навчального закладу.

  Після цього, необхідно звернутися до посольства за отриманням в’їзної візи. Якщо ви плануєте навчатися в Канаді більше 6 місяців, то також обов’язково потрібно отримати Дозвіл на Навчання. (Якщо ж ви плануєте навчатися в провінції Квебек, то також обов’язково потрібно мати сертифікат дозволу провінції CAQ).

  Посольство Канади в Україні радить подавати документи за 3 місяці (але не менше ніж за 8 тижнів) до початку програми, обов’язково мати з собою відповідний пакет документів та сплатити вартість розгляду справи. У випадку проживання в Канаді 6 місяців та більше, необхідно також пройти медичне обстеження у Києві, Львові або Одесі. Медичні форми видаються візовим офіцером після подачі повного пакету документів.

  Мовні школи

  На території країни діє багато мовних шкіл, які пропонують різноманітні програми з вивчення англійської та французької мов для дітей та дорослих, підготовки до вступу у вищі навчальні заклади, здачі міжнародних екзаменів та участі у літніх мовних таборах для дітей. Мовні школи дають чудову підготовку для студентів які планують вчитися на академічних програмах, але не мають відповідного рівня володіння мовою та допомагають адаптуватися до незнайомої системи освіти.

  Повне незнання чи недосконале знання мови – не є проблемою. Відповідно до віку, побажань, цілей та мовного рівня навчальні заклади Канади пропонують різноманітні індивідуальні (One-to-One) та групові курси (Group Courses) різної інтенсивності (General, Intensive, Super Intensive), насиченості екскурсійними та культурними заходами.

  Дані програми націлені на те, щоб:

 • просто вивчити мову (General English/French);
 • швидко підтягнути її рівень (Intensive English/French);
 • оволодіти професійною лексикою (English/French for Business, Health Care, Tourism, Law та ін.)
 • підготуватись до здачі мовних іспитів (Exam Preparation Programs TOEFL, IELTS, TOEIC, Cambridge);
 • отримати академічну підготовку та при цьому набути необхідних навичок письма, читання, перекладу, усного мовлення та проведення презентацій (University College Transfer, Academic Preparation, Pathway);
 • відпочити навчаючись на канікулах (Summer/Winter Programs).
 • Середня освіта (Secondary School Programs K-12)

  Тривалість навчання  в школі може варіюватися. В провінції Квебек навчаються 11 років, у Новій Шотландії – 13 років, в решті регіонів – 12 років. По завершенню середньої школи видається Атестат про середню освіту.

  Дитина може навчатися терміном від одного семестру (вересень – січень чи січень-червень) до академічного року (вересень – червень) чи декількох навчальних років. Упродовж кожного семестру вивчається максимум 4-и дисципліни (8 за академічний рік). В кінці семестру проводяться письмові екзамени. В середині і кінці кожного семестру діти отримують відомості із оцінками та відгуками вчителів. Атестат про середню освіту видається тільки у тому випадку, якщо випускник відповідає мінімальним  встановленим вимогам.

  Середню освіту можна отримати як у приватних, так і у державних школах. Практично в усіх державних середніх школах діє спільна форма навчання для хлопців та дівчат. Вартість навчання в державних школах є значно нижчою, ніж у приватних (державні – 11-25 тисяч канадських доларів/рік, приватні – 25-45 тисяч канадських доларів/рік), однак приватні школи мають більш розвинену інфраструктуру, пропонують ширший вибір предметів та проживання на вибір – в резиденції або приймаючій родині, тоді як в державних школах, як правило, це тільки проживання в приймаючій родині.

  Коледжі та університети

  В залежності від кінцевої мети (дослідницька робота чи якомога швидший вихід на ринок праці) навчання може продовжуватися в університеті чи в коледжі. Коледжі пропонують більш практичну підготовку, а університети – теоретичну. Вступні вимоги для зарахування до коледжу є значно нижчими, ніж на аналогічну програму до університету, крім того вартість навчання в університеті є вищою, ніж в коледжі (коледж – 14-35 тисячі канадських доларів на рік, університет – 17-44 тисячі канадських доларів на рік). Тому багато студентів обирають так звані програми 2+2 або 2+3. Після 2-х років навчання в коледжі студенти продовжують навчання в університеті, та, провчившись ще 2 роки, отримують Ступінь Бакалавра (Bachelor Degree), при цьому їм вдається значно зекономити на вартості навчання.

  Загалом, студенти можуть навчатися на Неступеневих програмах (Non Degree Programs), які дають змогу отримати якісну додаткову кваліфікацію чи практичну підготовку у певній сфері і, хоча й не дають ступінь, але підтверджують знання студента Сертифікатом (Certificate Programs) чи Дипломом  (Diploma Programs). Тривалість навчання складає 2-3 роки в залежності від спеціальності. Як правило, цього достатньо для працевлаштування в Канаді, однак за бажанням студента можна продовжити навчання на Ступеневих програмах (Degree programs). Тривалість навчання для отримання ступеню Бакалавра (Bachelor Degree) складає 3-4 роки, Магістра (Master Degree) – 1-2 роки, Доктора (Doctorate Degree) – 3-5 років. Бакалаврські програми пропонують як університети, так і коледжі. Магістерські програми розраховані  на студентів, які прагнуть отримати глибшу теоретичну та дослідницьку підготовчу базу.  Тому на них в Канаді студента приймають після закінчення бакалаврської програми та декількох років роботи, коли він впевнений у тому, що дослідження та наукова робота йому дійсно згодиться в майбутньому. Для отримання ступеня Доктора студент також має написати наукове дослідження та захистити свою дисертацію. Для вступу в університет і отримання ступенів Магістра і Доктора, абітурієнти мають надати мотиваційні та рекомендаційні листи.

  Підготовчі вступні програми (Pathway Program)

  Pathway Program – це унікальна можливість для зарахування до канадського коледжу чи університету. Зазвичай навчальний заклад, який пропонує дану програму, має підписані угоди з іншими ВНЗ щодо вступу без здачі додаткових вступних іспитів. Успішне завершення Pathway  – це гарантоване зарахування на різні освітні програми (Ступеневі – Degree Programs; Дипломні, Сертифіковані – Non-Degree Programs та ін.).

  Навчальний курс поєднує в собі отримання усіх необхідних для майбутнього студента навиків: мистецтва нотування, техніки створення та проведення  презентацій, конспектування лекцій та проведення дослідження. На додаток – вдосконалення знання іноземної мови, поповнення словникового запасу, покращення письмового та розмовного рівня і навиків читання.

  Foundation Program – це програма, яку пропонують навчальні заклади Канади з метою підготовки до вступу та навчання. Програма пропонується ВНЗ та відрізняється від простої мовної підготовки – окрім підвищення мовного рівня, у курс включено професійно орієнтовані заняття, за які студент отримує навчальні кредити та зможе їх використати при подальшому навчанні.

  Co-op програми (Навчання + оплачуване/неоплачуване стажування)

  Co-op програма – це унікальна комбінація стаціонарного навчання та практичних занять, більш відомих як практика-стажування у професійній сфері, сфері навчання. Після проходження такого стажування, студент отримує  теоретичну та практичну підготовку по спеціальності. Тривалість програми варіюється від півроку до 5 років, проте у будь-якому разі вони передбачають стажування та навчання.  Студент не просто стажуватиметься у компаніях в обраній сфері, а й може отримувати за це зарплатню.  У такий спосіб він матиме змогу планувати свій власний бюджет, заробити на освіту та досягти успіхів на посаді, що зарахується і як успіхи у навчальній програмі, і як набуття конкретних професійних навичок.  Завдяки своїм особливостям, програма набула популярності серед студентів і наразі майже у кожному  навчальному закладі Канади можна знайти велику кількість Co-op програм із різних спеціальностей. 

  Робота в період навчання

  Робота при навчальному закладі (On Campus Work Permit Program)
  Якщо студент навчається на стаціонарі (державному чи приватному), отримав в’їзну візу та має дійсний Дозвіл на навчання (Study Permit), він може працювати на території закладу до 20 годин на тиждень без спеціального Дозволу на роботу (Work Permit).  В основному, це робота у сфері обслуговування та адміністрування  у кав’ярнях, магазинах, підрозділах університету/коледжу тощо.

  Робота за межами навчального закладу (Off Campus Work Permit Program)
  Програма Off Campus Work Permit  дозволяє  іноземним студентам працювати за межами навчального закладу через 6 місяців перебування у Канаді та до поки не завершиться навчання.  Для цього потрібен Дозвіл на роботу (Work Permit). Отримати дозвіл можна тільки якщо навчання відбувається на стаціонарі у державному чи акредитованому приватному закладі та на затвердженій навчальній програмі. Обираючи програму, потрібно поцікавитися у навчального закладу чи попадає їх програма у категорію затверджених. Дозвіл на роботу (Work Permit) розкриває більше можливостей для пошуку роботи поза межами навчального закладу.  Працювати дозволяється 20 годин на тиждень під час стаціонарного навчання, та повний робочий день протягом канікул.  Середня зарплатня студента складає 8 -12 CAD за годину.

  Програми Co-op  та стажування (Internship)
  Для деяких академічних програм досвід роботи є незамінною частиною навчального плану. На сьогоднішній день програми Co-op  та стажування (Internship) поширені у навчальних закладах Канади і все більше набирають популярності серед іноземних студентів. Вони включають обов’язкову частину практичних занять чи оплачуваного/неоплачуваного стажування. Для участі у таких програмах студент зобов’язаний податися на Дозвіл на Роботу (Work Permit)  і на  Дозвіл на Навчання (Study Permit) та відповідно їх отримати .  Отримати Дозвіл на Роботу можливо, якщо є дійсний Дозвіл на Навчання (Study Permit) та офіційний лист-підтвердження від канадського навчального закладу, що робота-практика є частиною академічної програми.  Також мають бути виконані наступні умови: робота-практика є невід’ємною частиною програми навчання, робота-практика складає не більше 50% від загальної тривалості курсу.

  Робота по завершенню навчання (Post-Graduation Work Permit Program)
  Якщо студент бажає працювати в Канаді по завершенню навчання, йому потрібно подати документи на отримання Дозволу на Роботу (Work Permit). У цьому випадку Дозвіл на роботу може видаватися на той самий період, що і академічна програма, і максимальний його термін  – 3 роки. У свою чергу навчальна програма не може тривати менше, ніж 8 місяців. Наприклад, якщо студент завершив програму тривалістю 1 рік, дозвіл на роботу він може отримати відповідно на 1 рік. За умови закінчення 4-х річної освітньої програми Дозвіл на роботу може бути видано тривалістю 3 роки.