Проблеми вибору: де отримати вищу освіту за кордоном? 30975

 

Підходити до вибору країни для отримання вищої освіти, ми радимо нашим клієнтам, комплексно. Якщо Ви хочете зробити правильний вибір і вирішили самостійно розібратися в можливостях, які існують сьогодні для українців, радимо скористатися нашою пам’яткою.

 

В першу чергу звернути увагу варто на:

 1. Місцезнаходження, клімат, географію, навколишнє середовище
 2. Населення і історію
 3. Суспільство і культуру
 4. Уряд і економіку
 5. Освітню систему
 6. Умови і вартість життя
 7. Імміграцію і візи

Місцезнаходження країни безпосередньо впливатиме на те, як часто Ви зможете їздити додому і скільки грошей на це потрібно буде витрачати, а також наскільки комфортно Вам буде жити в новому місці. Історія допоможе зрозуміти характер країни, а знання про суспільство допоможуть зорієнтуватися в розбіжностях етикету і прийняті норми поведінки. Для одних студентів важливо мінімальне розходження в культурах, хтось же навпаки хоче отримати протилежний досвід. Знання уряду і державної структури допоможуть підготуватися до правил нової юридичної системи і нових законів, а від економіки безпосередньо залежить можливість подальшого працевлаштування за кордоном.

Дуже важливо максимально глибоко ознайомитися з освітньою системою. Вам необхідно знати відповіді на ряд найважливіших питань, наприклад:

 • які програми і навчальні заклади доступні для іноземних студентів і в чому їх відмінності,
 • яка середня вартість навчання для іноземців,
 • чим відрізняється освітня система в порівнянні з Україною,
 • яка еквівалентність кваліфікацій і дипломів,
 • яка репутація навчальних закладів і які існують рейтинги,
 • який процес вступу і основні вступні вимоги.

Після цього варто розібратися з варіантами житла, які пропонують навчальні заклади за кордоном, їх вартістю, а також вартістю проїзду, харчування та супутніх витрат. Варіантів житла може бути багато: приймаюча родина, резиденція, спільна оренда квартир з іншими студентами, оренда окремої квартири і т.д. Крім цього опції відрізняються за місцем розташування, рівнем комфорту, вартістю.

Підходячи до вивчення візового питання, важливо заздалегідь розуміти які документи потрібно буде надати, щоб отримати довгострокову студентську візу, яка процедура подачі документів і скільки часу займає розгляд. Також важливо розуміти чи дозволено буде працювати під час навчання по Вашій візі і якщо так, то ознайомитися з умовами та обмеженнями. Далі ми радимо вивчити умови в’їзду в країну після отримання візи: чи дозволяється в’їзд до початку навчання,чи потрібно реєструватися в поліції або інших органах після в’їзду і скільки часу для цього потрібно. Дуже важливо дотримуватися всіх правил і дедлайнів, інакше в подальшому, у Вас можуть виникнути проблеми з міграційною службою або отриманням / продовженням віз.

І фінальний питання – це можливості після закінчення навчання і імміграційна політика країни. Важливо чітко знати, як швидко Ви повинні покинути країну після закінчення навчання, чи маєте Ви право на пошук роботи або проходження практики / стажування після закінчення навчання і що потрібно буде для отримання дозволу на роботу.

Чекаємо Вас в нашій агенції! Команда Meriten допоможе Вам зробити осмислений вибір, відповісти на всі запитання й поїхати вчитися в країну своєї мрії!