Як стати архітектором в США і Великобританії? 32035

Професія архітектора – досить престижна в усьому світі. Але щоб отримати ліцензію і працювати в цьому напрямку, потрібно пройти непростий шлях.

Почати готуватися до вступу потрібно вже в старшій школі. Ми рекомендуємо приділити особливу увагу точним предметам, таким як геометрія, алгебра і фізика, а також не забувати про дисципліни, що розвивають естетичний смак і уяву. Велика частина сучасної архітектури розроблена з використанням програм автоматизованого проектування (CAD), тому знайомство з технологіями і комп’ютерами також буде дуже корисним.

США

Щоб стати архітектором в Сполучених Штатах, потрібно отримати ліцензію в одній з 55 юрисдикцій (також відомих як державні ліцензійні комісії). Незважаючи на те, що вимоги до ліцензування розрізняються в різних юрисдикціях, як правило, необхідно:

 • отримати ступінь, акредитовану Національним Архітектурним Радою з Акредитації (NAAB) – Bachelor of Architecture, Master of Architecture, Doctor of Architecture.
 • отримати і задокументувати професійний досвід через Intern Development Program (IDP). IDP вимагає, щоб стажери-архітектори заробили 5600 навчальних годин на різних категоріях роботи, таких як програмування, аналіз площадок, вимоги до зонування, узгодження контрактів та управління проектами.
 • здати національний іспит на ліцензування – Architect Registration Examination (ARE®).

Після того, як виконані вимоги до освіти, досвіду і іспитів у своїй юрисдикції, студенти можуть подати заявку на первинне ліцензування!

Для отримання освіти рекомендуємо розглянути наш партнерський університет Arizona State University, де факультет дизайну є найбільшим в країні. Він входить в топ 100 університетів світу за Архітектурі (QS World University Rankings).

Доступні програми: Architecture, Graphic Design, Industrial Design, Interior Design, Environmental Design, Landscape Architecture, Urban Design, Design Research, Innovation and Venture Development.

Вартість в 2020 році: $33,000 (можливе отримання стипендії до $15,500). Не забувайте про додаткові витрати під час навчання!

Великобританія

Щоб стати архітектором у Великобританії студентам потрібно:

 • отримати ступінь бакалавра, акредитовану Royal Institute of British Architects (RIBA),
 • отримати і задокументувати досвід роботи через портал Professional Experience Development Record (PEDR),
 • отримати ступінь магістра, яка триває 2 роки,
 • отримати 24 місячний досвід роботи,
 • здати фінальний іспит.

Здача випускних іспитів дає право на реєстрацію в професійній архітектурній організації, яка відкриє двері для безлічі кар’єрних можливостей.

Ми пропонуємо пройти підготовчий курс Foundation з гарантованим зарахуванням в один з наступних університетів:

 • University of Nottingham – # 14 в Архітектурі (Complete University Guide 2020). Вартість Foundation: 18,920 фунтів
 • University of Brighton – # 21 по задоволеності студентів з викладанням архітектури (Guardian University Guide 2020). Вартість Foundation: 15,090 фунтів
 • UWE Bristol – # 6 в Архітектурі (Guardian University Guide 2020). Вартість Foundation: 13,780 фунтів
 • University of Liverpool – # 11 в Архітектурі (Time and Sunday Times Good University Guide 2020). Вартість Foundation: 17,080 фунтів
 • University of Nottingham Trent – # 29 в Архітектурі (Complete University Guide 2020). Вартість Foundation: 15,090 фунтів
 • University of Westminster – # 24 в Архітектурі (Guardian University Guide 2020). Вартість Foundation: 16,480 фунтів

!!! University of Westminster, University of Liverpool і University of Nottingham Trent мають додаткові вимоги на Foundation, такі як портфоліо та мотиваційний лист.