Країна банків, годинників та шоколаду, або освіта в Швейцарії 3856

 

Швейцарія – це країна, яка відома всьому світу завдяки високому рівню життя та багатомовності. Тут існує 4 офіційні мови: французька, німецька, італійська та ретороманська. Крім цього, навчання ведеться на англійській мові, а викладання навіть в початковій та середній школах може проводитися по 7 національним програмам:   

 

  • Швейцарська національна програма Matura
  • Міжнародна програма IB (International Baccalaureate)
  • Німецька програма Abitur
  • Італійська програма Maturita
  • Французька програма Baccalaureat
  • Американська програма High School
  • Британська програма A-level

Характерною рисою шкіл в Швейцарії є те, що вони пропонують різносторонній та гармонічний розвиток дитини, а під час навчання пропонують більшу міру свободи, ніж, скажімо, англійські. Зазвичай школи Швейцарії – невеличкі, що забезпечує індивідуальний підхід, адже тут намагаються розширити кругозір дитини, а також дати можливість вивчати одночасно декілька іноземних мов. Умови проживання в швейцарських школах більш комфортні, чим в школах тієї ж Великобританії.

В літній період на базі приватних шкіл працюють спеціалізовані мовні табори. Канікулярні програми в Швейцарії з кожним роком стають все більш популярними. Це відбувається завдяки прекрасному місце розташуванню шкіл та високому рівню викладання.  Багато батьків бронюють літні програми ще взимку, так як кількість місць завжди обмежена. Зимові програми також користуються особливим попитом. Можна підібрати такий курс, щоб одночасно вивчати 2 мови, наприклад, вранці – англійську, а після обіду – французьку. Також багато мовних центрів пропонують насичену спортивну програму, від катання на лижах до гірських походів.

Неможна не згадати і про відомі всьому світу швейцарські університети, які особливо славляться бізнес направленням та готельно-ресторанним менеджментом та туризмом. Навчання готельній справі будується на унікальній швейцарській моделі, яка поєднує семестр навчання та семестр практики, коли студенти отримують можливість пройти стажування на підприємствах індустрії гостинності та таким чином реалізувати отримані теоретичні знання, надбати безцінний досвід та практичні навички роботи по своїй спеціальності.  Завдяки цій системі навчання, студенти можуть ще до закінчення університету отримати запрошення на роботу в Швейцарії та Європі від найбільших готелів чи інших міжнародних компаній, в яких вони проходили практику.  

Ще однією особливістю університетів Швейцарії є те, що в більшості з них випускники мають можливість отримати відразу декілька дипломів. Це можливо завдяки хорошим міжнародним зв’язкам швейцарських ВУЗів та їх взаємною акредитацією з іншими університетами.  

Тривалість навчання на програмі бакалаврату складає 3-4 роки, на магістратурі – 1-2 роки в залежності від спеціальності, а академічний рік в Швейцарії розділений на 2 семестри: зимовий (з жовтня до березня) та літній (з квітня до липня).