Можливості: як за мінімальну вартість отримати диплом рейтингового університету США? 26980

Щорічно в нашу агенцію надходить багато запитів від студентів, які хочуть отримати освіту в США. Ні для кого не секрет, що навчання в хорошому американському університеті досить коштовне. При цьому навіть при наявності грошей, вступити в кращі університети завжди непросто. Так, наприклад, конкурс в університети Ліги Плюща завжди просто приголомшує. Сьогодні ми готові поділитися з Вами секретом, як заощадити максимум грошей, збільшити свої шанси на вступ і отримати диплом бакалавра топового університету. Відповідь проста і називається він “Community College”.

Community College або «муніципальний коледж» – це навчальний заклад, який займає нижчу ступінь вищої освіти (undergraduate) в США і в яких традиційно навчається велика кількість місцевих студентів, тобто тих, хто не хоче вчитися далеко від дому, або ж тих, хто повертається до навчання, зробивши перерву між навчанням в школі і здобуттям вищої освіти. До речі, це також досить поширено серед американців.

Всього в США існує близько 1500 муніципальних коледжів, кожен з яких підпорядковується штату (звідси і назва – муніципальний). Вартість навчання тут може бути в 2 і більше разів нижчою, ніж в університеті, а до вивчення пропонується багато предметів.

Муніципальні коледжі в США пропонують 2-річні програми. Після закінчення коледжу випускники отримують ступінь асоціата (Associate Degree), яка надає наступні можливості:

 • Почати працювати як молодший спеціаліст, особливо в технічній сфері
 • Вступити на третій курс бакалаврату в університет, провчитися ще 2 роки і отримати диплом бакалавра (Bachelor Degree)

Успішне закінчення коледжу дає можливість переходу у багато вузів країни відразу на третій курс бакалавра. Така система називається «2 + 2» (2 роки в коледжі і 2 роки в університеті) і дуже популярна серед студентів. При цьому, Ваш диплом бакалавра, який Ви отримаєте після закінчення 4 курсу університету, нічим не буде відрізнятися від диплома тих студентів, які провчилися в цьому університеті всі 4 роки поспіль.

Однак складність для наших студентів при виборі даних коледжів полягає в тому, що деякі з них не пропонують проживання для студентів, а також дають можливість продовжити навчання в університеті, наприклад, тільки в тому ж штаті. Це відбувається через те, що предмети, які студент обрав для вивчення в коледжі, повинні відповідати майбутній університетській спеціалізації. При цьому вимоги в різних штатах відрізняються, і часом, дуже важко обрати саме ті предмети, які дозволять перейти до рейтингового університету.

Агенція Мерітен в цьому році заключила договори з 5 коледжами і тепер ми готові запропонувати Вам перевірені навчальні заклади:

 • Community College of Philadelphia (штат Філадельфія)
 • Community College of Spokane (штат Вашингтон)
 • Jackson College (штат Мічіган)
 • Kilgore College (штат Техас)
 • Pierce College (штат Вашингтон)

У всіх цих коледжах пропонується програма American Honors. Вона спеціально розроблена для студентів з сильними академічними знаннями і високим рівнем англійської мови, які після закінчення Community College планують подальше навчання в рейтинговому університеті. American Honors включає в себе вивчення близько 50% предметів на підвищеному рівні, що дає додаткову перевагу при переході до університету. Програма розроблена таким чином, що 70% предметів є обов’язковими, а 30% – залишаються на вибір студента. Крім цього у всіх коледжах є команда консультантів (Honors advisors), які працюють зі студентами всі 2 роки і допомагають з вибором програми і переходом на 3 курс університету після закінчення навчання в коледжі і отримання ступеня Associate Degree. Саме вони стежать за тим, щоб студенти обрали всі ті предмети, які дозволять їм в подальшому перейти в бажаний університет в будь-якому штаті, а також так побудувати свою навчальну програму, щоб в університеті вони вже не відволікалися на обов’язкові предмети, а вивчали тільки “major “(тобто тільки предмети своєї спеціальності).

Також у кожного коледжу є договори з низкою університетів, під час вступу до яких студенти отримують додаткові переваги: ​​більш низькі вступні вимоги (GPA), відсутність реєстраційних внесків, додаткові стипендії. Крім цього, команда консультантів вже знайома з приймальною комісією університетів, вони працюють з ними не перший рік і завжди залишаються на зв’язку для максимальної допомоги своїм студентам. На сьогоднішній день ці коледжі вже мають підписані договори з більш, ніж 60 університетами по всій території США, серед них: Massachusetts Institute of Technology, Duke University, Cornell University, University of California in Los Angeles, Occidental College, Purdue University, American University, Drew University, New York University, Colorado State University і ін.

Після закінчення Community College студенти подають заявки в 6 університетів, при цьому за останній рік 97% студентів вступили саме в той університет, який був для них найбільш бажаним.

Вступні вимоги на програму American Honors:

 • Високий рівень володіння англійською мовою (мінімум IELTS 6.0 / TOEFL 71, дозволяється також пройти внутрішній тест коледжу)
 • Високий середній бал атестату (оцінки не нижче 9)
 • Мотиваційний лист

При вступі в Community College кращі студенти також можуть отримати стипендію до 4000 доларів! При цьому вартість навчання в коледжі становить від 10640 до 15300 доларів в рік! З урахуванням проживання, харчування, страховки та інших витрат Вам знадобиться від 20876 до 27800 доларів в рік! Таким чином, зекономлених грошей за перші два роки навчання в Community College вистачить для покриття всіх витрат на навчання на 3 курсі в університеті!

Якщо ж рівень студента не відповідає вступним вимогам на American Honors, то на базі 4 коледжів (крім Pierce College) діє програма American Success. Вона призначена для студентів, яким необхідно підтягнути рівень англійської та академічної підготовки. Необхідний рівень володіння англійською мовою для вступу на цю програму нижче: мінімум IELTS 4.0 / TOEFL 32 (але тільки для 2 коледжів!),  як і вимоги до середнього балу атестату (оцінки не нижче 6 балів). Предметів на підвищеному рівні на даній програмі буде вже менше, що і дозволяє приймати студентів з більш низьким рівнем академічної підготовки. Вартість цієї програми буде також трохи нижчою. На навчання, проживання, харчування та інші витрати Вам знадобиться від 20650 до 26300 доларів в рік.

Також на базі Community College of Spokane і Pierce College пропонується програма Americans Honors High School Completion Program. Вона дозволяє студентам поєднати шкільну програму старших класів з програмою коледжу. Таким чином, за 3 роки можна отримати американський атестат про повну загальну середню освіту та ступінь асоціата (Associate Degree), після чого перейти на 3 курс університету. При цьому варто враховувати, що під час навчання в коледжі на даній програмі, студентам необхідно буде здати тест SAT, а до 17 років проживання пропонується тільки в приймаючій родині.

Вступні вимоги на програму American Honors High School Completion Program:

 • Високий рівень володіння англійською мовою (мінімум IELTS 6.0 / TOEFL 71, дозволяється також пройти внутрішній тест коледжу)
 • Мінімум 16 років на момент початку навчання

Вартість цієї програми складає 21-22 тис. доларів на рік з урахуванням всіх витрат.