Нідерланди приваблюють все більше іноземних студентів 20790

У цьому році спеціальна стаття в журналі  Study Travel виділила головну частину навчальним закладам Нідерландів.

Згідно з даними, опублікованими EP Nuffic (державна організація, яка займається просуванням інтернаціоналізації в країні), кількість іноземних студентів в університетах і коледжах Нідерландів збільшилася на 9 відсотків та  в 2014/15 навчальному році перевищувала 62 тисячі студентів.

Як повідомляє EP Nuffic, загальна кількість іноземних студентів, включаючи короткочасних студентів і студентів за обміном, перевищувала 90 000. Студенти з сусідньої Німеччини в 2014/15 році склали 4 частину всіх іноземних студентів, а саме 24 300, далі йде Китай (6 642), Бельгія (3 007), Італія (2 881), Іспанія (2 862). 9 з 10 основних джерел студентів є країни-члени Європейського Союзу.

Директор EP Nuffic, Фредді Вайма, коментує цей ріст: «Чудово те, що Нідерланди залишаються привабливим місцем для навчання. Студенти обирають Нідерланди через високий рівень навчання в університетах і коледжах, широкий спектр програм англійською мовою та доброзичливого населення».

Також був значний ріст у кількості студентів з Великобританії. Через те, що  у 2012 році була введена більш висока плата за навчання для місцевих студентів, голландські установи почали приваблювати студентів з Великобританії більш низькими цінами на навчання і широким вибором англійських курсів. Згідно з EP Nuffic, загальна кількість іноземних студентів у Нідерландах збільшилася на 70% з 2006 по 2014 рік з стабільним темпом зростання між чотирма і сімома відсотками.

Маастрихтський Університет з 7 200 іноземних студентів, які складають майже половину студентів університету, був найбільшим університетом за кількістю студентів, які отримують ступінь. За ним йшла група коледжів Університету Fontys та Університет Гронінгена. Серед спеціалізованих навчальних закладів, відсоток іноземних студентів в художній школі Рітвельда в Амстердамі – 62%.

«Економіка» була найпопулярнішим предметом вивчення серед іноземних студентів, за нею «Поведінка і суспільство» та «Інженерія». Більше 70% іноземних студентів, які отримували ступінь бакалавра, вчилися в університеті прикладних наук або в дослідницькому університеті.

У доповіді Nuffic було також вказано, що в загальній кількості  понад 35 000 голландських студентів у 2012/13 навчальному році навчалося за кордоном. Вайма підкреслив, що ця кількість менша, ніж в Європі в середньому.

«Ми повинні заохотити голландських студентів та учнів хапати свої можливості. У більшості випадків навчання або стажування за кордоном – це доленосний досвід. Це – інвестиції в себе, Ви будете більш цікаві роботодавцям після закінчення навчання», – пояснив Вайма.

Наприкінці 2013 року уряд Нідерландів розробив стратегію, щоб залучити більше іноземних студентів, а також розширив права на працевлаштування випускників з країн, які не є членами Європейського Союзу.