Робота за кордоном 19283

В наші дні дуже важливо бути прогресивним, мати широкий кругозір, постійно бути в курсі останніх тенденцій, а також володіти хоча б однією іноземною мовою. Сучасні роботодавці вимагають наявность досвіду роботи і величезної кількості навичок навіть від фахівців, що тільки закінчили університет. Наразі все більше студентів починають підробляти вже під час навчання, щоб бути конкурентоздатними і в майбутньому мати можливість працювати на тих посадах, до яких вони прагнуть. Особливо непросто отримати досвід роботи за кордоном для студентів з України і країн СНД.

У цій статті ми познайомимо Вас з деякими країнами, які дозволяють отримати перший досвід роботи нашим студентам вже під час навчання.

Робота в Австралії і Новій Зеландії

У цих країнах студентам надається право працювати не більше 20 годин в тиждень. Звичайно ж, щоб мати можливість працювати, у студента має бути певний рівень англійської мови – середній і вище. При цьому у Вас є можливість отримати роботу, тільки якщо Ви приїхали для вивчення англійської на курс, який триває більше 13 тижнів.

Також, один з наших партнерів – мовна школа Kaplan пропонує навчання за програмою OPUS English, або як його ще називають курс Intensive English Work and Study. Цей курс об’єднує інтенсивне вивчення англійської мови і допомогу при влаштуванні на роботу. Усім студентам надається право часткового працевлаштування не більше 20 годин в тиждень. У Австралії за такою програмою можна працювати у Брісбені, а в Новій Зеландії – в Окленді. Kaplan надає студентам декілька варіантів: OPUS 5 місяців (тільки у Окленді), OPUS 6 місяців (у Брісбені і Окленді), OPUS 9 місяців (тільки у Окленді). Існує декілька переваг цього курсу. По-перше, як у Брісбені, так і в Окленді при школі Kaplan створений спеціальний центр підготовки студентів до роботи. Тут кваліфіковані працівники проводять ряд занять з підготовки студентів до робочого процесу. Вам розповідатимуть, де і як шукати роботу, познайомлять з особливостями проходження співбесіди в цій країні і проведуть декілька індивідуальних зустрічей для підготовки до них. По-друге, Вам допоможуть скласти або поліпшити вже існуюче резюме відповідно до місцевих вимог. По-третє, для Вас організують три інтерв’ю з потенційними працедавцями і розберуть помилки, щоб підвищити Ваші шанси наступного разу (якщо Ви не зможете заручитися роботою вже після першого інтерв’ю). І наостанок, Вам допоможуть з офіційними вимогами до працевлаштування іноземців і перевірять, що у Вас є усі права на роботу. Проте тут є і декілька умов, виконання яких є обов’язковим. Передусім, всі бажаючі вчитися і працювати за програмою OPUS English, мають бути старші 18 років і мати студентську візу з позначкою OPUS в паспорті, крім того, Ви повинні мати певний рівень мови. Щоб бути зарахованим на цю програму, по приїзду в країну Вам доведеться успішно пройти інтерв’ю із співробітником школи, який визначить Ваш рівень англійської і наявність професійних навичок. Залежно від тривалості програми – 5, 6 або 9 місяців – початковий рівень мови, відповідно, має бути Higher Intermediate, Intermediate або Pre-intermediate. Існує також мінімальний термін навчання, який студенти повинні пройти перед тим, як починати працювати. Він варіюється залежно від тривалості усього курсу. Таким чином, студент може освіжити і підтягнути свої мовні навички, що підвищить його шанси на працевлаштування.

Робота в Ірландії

З З 1 січня 2015 року студенти, які приїжджають в Ірландію на навчання більш ніж на 2 тижні також мають право працювати. Поняття “навчання” включає в себе і різні мовні курси. Не варто забувати, що для громадян СНД працевлаштування є другорядним по відношенню до навчання. Тобто це свого роду підробіток і новий досвід. Під час навчального семестру студенти можуть працювати до 20 годин на тиждень, а на канікулах – до 40. Літні канікули проходять з 1 травня по 31 серпня (4 місяці), а зимові канікули тривають 1 місяць: з 15 грудня по 15 січня. Щоб мати таке право, усім, хто бажає працювати треба отримати візу з відміткою “Stamp 2 Working Permission”.

У яких сферах можна знайти роботу?

Як і в Україні, за кордоном студенти найчастіше підробляють у сфері послуг: магазинах, готелях, кафе і т. д. Звичайно ж, це не означає те, що неможливо знайти роботу у великих та відомих компаніях. Головне – це упевненість в собі, цілеспрямованість і знання.

Поєднувати навчання і роботу може бути нелегко, але в цьому є безліч плюсів. Це дозволить студентові отримати досвід, який точно буде корисним в майбутньому, практично застосувати знання англійської у будь-якій сфері діяльності і, звичайно ж, покрити щоденні витрати. Таким чином, повернувшись додому, Ви перетворитеся на зовсім іншу людину з новим поглядом на життя і безцінним досвідом роботи за кордоном.