Система вищої освіти в Північній Америці і Канаді 6600

 

Північноамериканська система вищої освіти відома своєю гнучкістю і пропонує велику кількість програм для отримання ступеню. Агентство Мерітен допоможе Вам правильно підібрати програму і ВУЗ, а також пройти процедуру вступу до Канадських та Американських університетів.

 

Академічний рік

У США і Канаді академічний рік зазвичай триває 9 місяців і складається з двох семестрів. Як правило, університети приймають студентів двічі на рік – з датою початку навчання з осіннього семестру (кінець серпня) або з весняного семестру (січень).

Приблизний академічний календар

Осінній семестр – 15-16 тижнів (кінець серпня – середина грудня), 4-6 курсів, 15-16 кредитів
Зимові канікули – 2-3 тижні (середина грудня-січня)
Весняний семестр – 15-16 тижнів (січень-початок травня), 4-6 курсів, 15-16 кредитів
Літня сесія – 10-12 тижнів (травень-липень), підготовка з англійської мови або стажування

Кредити

Протягом кожного семестру студенти проходять кілька курсів, за кожен з яких отримують певну кількість кредитів. За більшість курсів можна заробити 3 кредити в семестр, однак ця цифра може змінюватися в залежності від кількості лекцій, самостійних проектних робіт, лабораторних робіт. Щоб отримати диплом бакалавра студенти повинні заробити 120-130 кредитів, а щоб отримати диплом магістра – ще від 30 до 64 кредитів. Іноземні студенти повинні отримати мінімум 12 кредитів на семестр щоб підтвердити свою студентську візу.

Тривалість навчання

Тривалість навчання в університетах США та Канади залежить від часу, який буде потрібно студенту для отримання необхідної кількості кредитів. Більшість програм розроблено так, щоб студент міг заробити достатньо кредитів за 4 роки для отримання диплома бакалавра і за 2 роки для отримання диплома магістра.

Якщо ж студенту потрібно поліпшити свою англійську, то він може взяти одну з програм підготовки (наприклад, ESL program, Foundation program, Pre-Master’s program) перед початком академічної програми. Програма підготовки залежить від початкового рівня англійської мови студента і може тривати від 1 до 4 семестрів.

Статус студента під час навчання на бакалавраті:

1 курс – Freshman
Під час першого року навчання основний акцент націлений на вступний курс з ряду загальноосвітніх предметів. Студенти отримують міцний фундамент для розвитку своїх знань і навичок. Вони також можуть взяти вступний курс з основного предмету, який вони планують вивчати в подальшому. Наприклад, можна взяти економіку, якщо студент націлений вивчати напрямок бізнесу.

2 курс – Sophomore
Під час другого року студенти закінчують вивчення загальноосвітніх предметів і просуваються на наступний рівень по деяким з них. Якщо студент вже визначився з подальшим напрямком, то він може вибрати кілька предметів для вивчення, які його особливо цікавлять.

3 курс – Junior
Студент повинен визначитися з напрямком. Навчання стає більш цілеспрямованим і поглибленим, так як студенти починають вивчати предмети на високому рівні, відповідно до свого напрямку.

4 курс – Senior
Студенти закінчують вивчення основних предметів, здають необхідні іспити для отримання канадського чи американського диплому.

Оцінювання

У канадських і американських університетах успішність студента постійно оцінюється викладачами. Для цього використовуються різні методи – написання есе, письмові завдання, презентації, лабораторні роботи, відвідування занять, участь у класній діяльності і т.д. В кінці кожного семестру студенти також здають іспити і отримують оцінку за пройдений курс:

А – відмінно
В – вище середнього
С – середній рівень
D – мінімальний прохідний бал
F – не зараховано

Середній бал або GPA

У північноамериканських університетах середній бал або GPA розраховується для кожного студента згідно наступної шкали:

A = 4.00 
B = 3.00 
C = 2.00 
D = 1.00 
F = 0.00 (не зараховано)

У більшості університетів студент повинен мати GPA не менше 2.0 для того щоб мати можливість продовжити навчання в наступному навчальному році. Середній бал розраховується з усіх курсів, які вивчав студент протягом року.

В Україні та Росії GPA розраховується згідно таблиці:

GPA в США

GPA 2.0

GPA 2.5

GPA 2.75

GPA 3.0

Оцінки в Україні/Росії

3

3-4

3-4

4

Стиль навчання та викладання

У США і Канаді стиль навчання і викладання дуже відрізняється від українського. Важливу роль у процесі навчання грають лекції та самостійна робота. Дуже часто студентам потрібно самостійно прочитати або написати про те, що вивчалося на лекції. Відносини між студентом і викладачем більш неформальні в порівнянні з Україною. Деякі вчителі вважають за краще, щоб їх називали «професор» або «доктор», а інші не будуть проти того, щоб їх називали по імені. Також багато викладачів зустрічаються зі студентами після занять, щоб обговорити проекти або ще раз переглянути тему, порушену на занятті. Так як в навчальному процесі США важливу роль відіграє аналітичне та критичне мислення, то тут вітається обмін думками між студентом і викладачем. Студенти можуть заперечити думку викладача, що розглядається як інтелектуальне майстерність студента.