Як написати мотиваційний лист 18901

Мотиваційний лист – дуже важлива складова успішного вступу до ВНЗ. Саме на нього в першу чергу звертає увагу приймальна комісія. Часто навіть студент з не найвищими оцінками або знанням мови вступає в той чи інший університет, тому що правильно склав мотиваційний лист. В першу чергу, він повинен відповідати на запитання: чому Ви хочете вчитися в цьому університеті, чим він привабливий для Вас, а також докладно розповідати про Ваші сильні сторони. Ваше завдання довести, що Ви по-справжньому любите той предмет, який збираєтеся вивчати і готові старанно працювати. Здавалося б дуже банально, але насправді завдання це дуже важке. Нижче, ми пропонуємо Вам кілька рекомендацій, які допоможуть Вам скласти відмінний мотиваційний лист:

  • Будьте щирі. Найкраще, що Ви можете зробити – це бути чесними. Розкажіть свою життєву історію. Можете пригадати якусь смішну історію з дитинства, наприклад, якщо Ви хочете бути інженером, розкажіть, як ще в дитинстві розібрали пульт від телевізора, за що отримали наганяй від батьків. Іноді такі милі історії можуть вплинути на членів приймальної комісії.
  • Не брешіть. І крапка. Вашу брехню дуже легко можуть викрити під час співбесіди. Якщо Вас запитають про що надихнула Вас книга, яку Ви згадали в листі, а потім виявиться, що Ви її погано знаєте або зовсім не читали, можете бути впевнені – за цим відразу буде відмова. Більш того, університет може проінформувати інші навчальні заклади, куди Ви подавали заявки, про Вашу брехню, що відповідно, може спричинити за собою відмову з усіх університетів.
  • Умійте подати себе. Щороку в університети подають заявки близько 600 тисяч абітурієнтів. І ця цифра невблаганно зростає. Вам потрібно постаратися переконати членів приймальної комісії, що Ви саме той найрозумніший, винахідливий і відкритих для нових ідей студент, якого вони завжди шукали.
  • Згадайте все. Олімпіади, секції, конкурси … Можливо, Ви граєте на гітарі або тубі, вели шкільну газету, брали участь у шкільних заходах або збирали допомогу притулку для тварин. Все це допоможе Вам виділитися з загального натовпу, показати свою унікальність. Наприклад, один абітурієнт, який вступав на економіку, зв'язав математичні формули з музичною симфонією і розповів про те, як він любить грати на гітарі. Результатом стало його зарахування в один з найпрестижніших університетів країни.
  • Не списуйте. У всіх університетів є доступ до ресурсів, які виявляють плагіат. Кожен новий лист тут же перевіряють, і якщо знаходиться «не Ваш» фрагмент тексту, він тут же підсвічується червоним. Можете бути впевнені, результат не потішить ні приймальну комісію, ні Вас.
  • Не замовляйте мотиваційних листів. Ці «фахівці» штампують такі листи щодня. Вони майже нічим не відрізняються один від одного, а Вам потрібно лист, який виділить Вас серед інших, а не зробить з Вас сіру масу. І як уже писалося вище, вони можуть бути продубльовані з інших листів. А це може зіграти в Вами злий жарт.
  • Перевіряйте! Не використовуйте слів, у значенні яких точно не впевнені чи сленгові вислови, перевірте Ваш мотиваційний лист на помилки. Потім перевірте знову і знову! Покажіть лист другові або викладачу. Свіжий погляд допоможе Вам знайти помилки і неточності.