Як обрати школу для літньої поїздки дитини? 20758

 

Прийнявши рішення відправити дитину на канікулах в дитячий табір за кордоном, перед батьками постає питання, яку ж саме школу обрати? Перш за все, варто знати, що мовні програми для дітей можуть проводитися на базі мовних центрів і приватних шкіл. Чим же вони відрізняються і чого очікувати від поїздки?

Мовні центри

Мовні центри, як правило, займають кілька поверхів офісної будівлі або цілу будівлю в центральній частині міста. Всі центри належно обладнані для навчання і відпочинку. У пішій доступності можуть знаходитися парки, сквери, ресторани, кінотеатри та інфраструктура для занять спортом. Аудиторії зазвичай обладнані мультимедійними дошками, комп’ютерами, проекторами, а також в школі може знаходитися кімната відпочинку з невеликою кухнею, де діти матимуть мождивість приготувати собі ленч, випити чай або просто відпочити.

Проживання

Залежно від школи для дітей на вибір пропонується кілька видів проживання: резиденція або приймаюча сім’я.

Резиденції зазвичай пропонують кімнати на одного, двох або декількох студентів, з особистою або загальною ванною. У будівлі може бути кімната відпочинку з телевізором, настільними іграми і приставками, кухня, кафетерій. У резиденціях також зазвичай є інтернет, пральня (платна або безкоштовна залежно від школи).

Приймаючі сім’ї, в яких розміщують іноземних студентів, ретельно перевіряються. Члени прийомної сім’ї можуть бути абсолютно різних професій. В основному, на роль приймаючої сім’ї беруть повні сім’ї з дітьми, але це можуть бути також пенсіонери або пари без дітей. Сім’ї надають одно- або двомісне проживання, загальну або окрему ванну. Дітям також надається постільна білизна, рушники, доступ в інтернет. У кожній сім’ї існують свої правила, яких мають дотримуватися студенти.

Зазвичай це:

  • Заборона на використання стаціонарного телефону для міжміських і міжнародних дзвінків;
  • Всі особисті речі дитина повинна зберігати у себе в кімнаті або у відведених для цього місцях;
  • Утримувати кімнату в чистоті і порядку;
  • Бути вдома в визначений правилами школи час;
  • Дотримуватись культури поведінки – не шуміти, не вередувати, бути ввічливим і тактовним.

У дитини буде достатньо часу на спільне проведення часу з приймаючою сім’єю, включаючи спільний перегляд телевізора і прийом їжі.

Від приймаючої сім’ї студент може очікувати:

  • Проживання у комфортній одно-, двомісній кімнаті
  • Збалансоване харчування
  • Щоденний доступ до ванної кімнати

Відстань від резиденції або приймаючої сім’ї до мовного центру може варіювати в проміжку від 1 до 60 хвилин на громадському транспорті або пішки. Для молодших студентів зазвичай організовується щоденний трансфер, старші, як правило, повинні добиратися до школи самостійно.

Приватні школи

Приватні школи – це більш дорогий варіант літньої програми. Це, як правило, велика територія закритого типу, яка ретельно охороняється. Більшість шкіл розташовуються в передмісті, в тихих і безпечних районах. На території знаходиться вся інфраструктура для занять та проведення розважальних і спортивних заходів – ігрові та футбольні поля, корти для гри в теніс, волейбол, баскетбол і басейни. Дитині не доведеться далеко ходити, все, що йому потрібно, буде знаходитися під рукою. Крім мовних занять діти займаються спортом, танцями, рукоділлям, мистецтвом, тут проводяться безліч розважальних і спортивних заходів.

Проживання

Як правило, на території всіх приватних шкіл є свої резиденції. Хлопчики і дівчатка живуть у різних будинках або на різних поверхах. Умови проживання варіюються від одномісної кімнати з особистою ванною до кімнати на 3-8 чоловік із загальною ванною. Дітки старшого віку переважно проживають в одно-, двомісній кімнаті, для молодших передбачені кімнати на більшу кількість чоловік. Разом з дітьми в будинку або на поверсі проживає співробітник школи, до якого можна звернутися за допомогою, у разі потреби. Для того щоб діти більше спілкувалися іноземною мовою, персонал по можливості намагається розміщати дітей різних національностей в одній кімнаті. Проте варто відзначити, якщо дитині не сподобається сама кімната або сусід, то поміняти її практично неможливо, так як школи дуже суворо ставляться до цього питання.

Харчування

Харчування в мовних центрах надається за вибором: для діток молодшого віку – це зазвичай повний пансіон, а для старших, в залежності від центру, можна вибрати повний пансіон або напівпансіон.

Приватні школи надають повний пансіон для своїх студентів. Зазвичай це шведський стіл, тому діти самі обирають для себе страви за смаком. У деяких школах, крім основних прийомів їжі, передбачаються ще легкі закуски і напої протягом дня. У меню на вибір завжди можна знайти багато фруктів, овочів, салатів і напоїв.

Сніданок зазвичай складається з тостів з маслом і джемом, каші, пластівців, йогурту і молока. На обід пропонують великий вибір страв: салати, м’ясо, риба, різноманітні вегетаріанські страви, супи, картопля, рис, макарони, овочі і фрукти. А на вечерю зазвичай подають салати, сосиски, бургери і десерт. Меню щодня змінюється, але така страва як картопля фрі, на відміну від супів, залишається незмінною. Під час екскурсій дітям видають пакетований ланч (бутерброд, фрукти, печиво і вода). Порції досить об’ємні, так що можете бути впевнені, що голодним не залишиться ніхто.

Правила поведінки

Зверніть увагу, що дитина зобов’язана дотримуватися хороших правил поведінки під час участі в програмі. За бійки, заподіяння шкоди школі, розпивання або просто наявність алкогольних напоїв, школа має право відрахувати дитину з програми. При цьому витрати на купівлю нових авіаквитків або покриття збитку, нанесеного школі, лягає на батьків. Гроші, сплачені за незакінчену програму, батькам також не повертаються!